Як утеплити стару квартиру.

Якщо з настанням холодів температура у вашій квартирі прагне до нуля, то у вас є вибір - змусити всі кімнати обігрівачами і закутатися в плед або капітально утеплити свою житлоплощу.
Вам знадобиться
  • - папір/ганчір'я;
  • - будівельний скотч;
  • - сендвіч-панелі.
Інструкція
1
Спочатку визначте причину аномально низької температури у квартирі. Перша і найпоширеніша причина - щілини у віконних рамах. Якщо у вас немає можливості поставити герметичні склопакети, то закладіть щілини між рамами самостійно. Для цього можна використовувати поролон, папір або шматочки тканини. Візьміть один з перерахованих матеріалів, щільно скрутіть і помістіть в щілини між рамою і віконним отвором. Зверху заклейте щілини міцним будівельним скотчем. Це значно знизить приплив холодного повітря в квартиру , але не забезпечить повної теплоізоляції.
2
Якщо ви живете в панельному будинку, то другий поширеною причиною холоду в квартирі може бути неякісні шви між плитами. Проводити герметизацію зовнішніх швів зобов'язана ваша керуюча компанія. Але, як правило, процедура оформлення та підписання заявки на подібні роботи може тривати дуже довго.
3
Якщо ви хочете вирішити цю проблему оперативно, то можете звернутися в будівельну фірму, що займається герметизацією швів між панелями методом промислового альпінізму.
4
Однак навіть всіх вищеописаних заходів може бути недостатньо для утеплення кутової квартири на 7-14 поверсі. Пориви вітру на цій висоті набагато інтенсивніше, а вода в опалювальній системі, піднімаючись з першого поверху, встигає добряче охолонути. Тому вам необхідно грунтовно утеплити не тільки вікна і міжпанельні шви, але і самі стіни. Для утеплення стін можна використовувати сендвіч-панелі.
5
Ви можете закріпити сендвіч-панелі на всіх зовнішніх стінах всередині квартири. Це порівняно нове, але просте в обробці будівельна сировина. Крім того це самий економічний варіант, тому ви самі виробляєте всі будівельні роботи і платите лише за матеріал. Але товщина сендвіч-панелі може досягати 25см. А значить, рівно на стільки зменшиться площа кімнати по всій довжині стіни.
6
Якщо ви не готові розлучитися з частиною корисної площі вашої квартири, то можете звернутися в будівельну фірму, і сендвіч-панелі закріплять зовні. Це дорога процедура, але, в той же час - це єдиний дієвий метод, що дозволяє утеплити стару квартиру на верхньому поверсі.