Чому частішає пульс.

Стан серця людини можна назвати ідеальним, коли він взагалі не помічає його роботи. Але, на жаль, значна частина людей цим похвалитися не можуть. Скарги на роботу серця починаються найчастіше тоді, коли з'являється прискорене серцебиття. Чому ж частішає пульс і чи є це симптомом серйозних проблем в організмі?
Частота пульс а залежить від того, як і скільки крові і кисню йому належить перекачувати. Зазвичай серцю доводиться більше працювати, коли ви виконуєте фізичні вправи. Наприклад, у дорослої здорової людини нормальний пульс - від 60 до 80 ударів на хвилину. Найменше - коли ви лежите. Якщо приймаєте сидяче положення, пульс частішає на 4-6 ударів, а коли встаєте - кількість ударів серця збільшується ще на 5-6 пунктів. Природно, при ходьбі або бігу пульс частішає ще більше. У такому випадку вважається нормальним навіть пульс з 160 ударами в хвилину, хоча, звичайно, серце тренованих людей працює більш ритмічно і спокойно.Беспокойство повинна викликати ситуація, коли ваш пульс перевищує 100 ударів в хвилину, якщо ви не проявляєте ніякої фізичної активності, або якщо через 5-10 хвилин після бігу або важкої роботи нормальний ритм серця не відновлюється. Це може свідчити про захворювання серцево-судинної сістеми.Учащеніе пульс а може статися через сильні емоцій і нервового збудження. Серце змушують працювати в посиленому режимі різні захворювання або фізіологічні зміни в організмі. Наприклад, при підвищенні температури тіла всього на один градус пульс дорослої людини частішає на 8-10 ударів, а у дитини ще більше - на 15-20 ударів на хвилину. Змінюють частоту скорочень серця коливання артеріального тиску, астма, анемія, збої в роботі щитовидної залози, наднирників. Прискорений пульс спостерігається і у людей, які страждають серцевою недостатністю або перенесли приступ стенокардії. «Вибивають» з ритму роботу серця кофеїн, нікотин, наркотичні речовини, алкоголь і деякі лікарські засоби. Саме тому ви так часто чуєте заклики медиків до ведення здорового способу жізні.Немаловажна для нормальної роботи серця організація харчування. Серцю людей з надмірною вагою важче справлятися зі своєю роботою. І якщо ви прийшли до висновку, що необхідно позбавитися від зайвих кілограмів, то це, в принципі, дуже правильно. Але, використовуючи розвантажувальні дієти, постарайтеся дати організму всі необхідні йому поживні речовини, і особливо калій і вітаміни групи В. Порушення мінерального обміну можуть привести до значного почастішання пульс а.
Пульс є одним з головних показників життєздатності організму, але що ж він із себе представляє? Пульс - це періодичні коливання об'єму судин, пов'язані з скороченням серця. Нормальні показники пульсу для дорослої людини коливаються від 60 до 80 ударів на хвилину, але завдяки певним механізмам в організмі ці значення можуть значно збільшуватися.
Збільшення кількості серцевих скорочень називається тахікардією. Тахікардія буває двох видів фізіологічної та патологической.Физиологическое збільшення пульсу виникає: - при фізичних навантаженнях; - при емоційному напруженні (гніві, страху, хвилюванні, недосипанні, перевтомі); - при різкому переході з горизонтального положення у вертикальне (ортостатична тахікардія); - глибокому зітханні; - при впливі зовнішніх факторів середовища (недостатнє споживання кисню, занадто висока температура навколишнього середовища); - після прийому великої кількості їжі, енергетичних напоїв; - при астенічному типі статури (конституційна тахікардія); - при впливі деяких гормонів (катехоламінів, тироксину) і лікарських препаратів (кортикостероїдів, атропіну, симпатоміметиків і ін.). Патологічне збільшення кількості серцевих скорочень в свою чергу ділиться на надшлуночкова і желудочковое. Найнебезпечніша шлуночковатахікардія, так як вона супроводжується порушенням кровообігу, шоковим станом, набряком легенів. Причиною її появи є ішемічна хвороба сердца.Прічіни надшлуночкової тахікардії: - вроджені та набуті вади серця; - гіпертонічна хвороба; - захворювання щитовидної желези.Прі будь-якому вигляді тахікардії спостерігаються такі симптоми: часте серцебиття, задишка, неприємні відчуття і колючі болі в області грудей, запаморочення, слабость.Пріступ тахікардії проявляється сильним і раптовим збільшенням пульсу до 150-200 ударів на хвилину і може тривати від декількох хвилин до декількох годин. Спровокувати напад може стрес, кліматичний період у жінок, здуття кишечника, алергія, зловживання алкоголем. Якщо ви стали спостерігати у себе часті напади тахікардії, причини якої не пов'язані з фізіологічними процесами в організмі, не відкладайте візит до лікаря-терапевта або кардіолога.