Як купити і продати квартиру. продаж квартир за кордоном.

Дуже часто люди роблять покупку або продаж квартири без залучення третіх осіб для того, щоб не витрачати зайвих коштів. Але при вчиненні даної угоди потрібно пам'ятати про деякі тонкощі. Продати квартиру набагато простіше. Ваша єдина мета при здійсненні угоди продажу - це отримання грошей за продавану нерухомість. Купити квартиру набагато складніше, вам потрібно бути впевненим, що все оформлено правильно і не з'явиться претендентів на придбану вами житлову площу.
Інструкція
1
При самостійному продажі квартири, перше, що потрібно зробити, - це оновити пакет документів на нее.Техніческій паспорт з бюро технічної інвентаризації має термін придатності 5 років. Тому якщо термін закінчився, викличте техніка з бюро технічної інвентаризації, він справить необхідний перелік робіт, і ви отримаєте новий технічний паспорт.Еслі у вас немає документа про державну реєстрацію права на квартиру, його потрібно зробити, так як основна маса покупців не вирішиться купувати квартиру без цього документа. Для того, щоб отримати документ зверніться в державну реєстраційну службу.Нужно не забути виписати всіх зареєстрованих з продаваної квартири. Відразу візьміть довідку про те, що все випісани.Еслі в квартирі є ще власники, крім вас, потрібно, щоб документально були оформлені згоду на продаж всіх власників. Для цього потрібно йти разом з усіма власниками до нотаріусу.Проведіте активну компанію по інформації про те, що ваша квартира продається. Для цього дайте оголошення в газету, на місцеві точки телебачення і радіомовлення, розклейте оголошення у всіх районах города.Когда знайшлися покупці, потрібно правильно взяти з них гроші. Візьміть задаток за квартиру, якщо дані покупці раптом відмовляться від покупки, а ви будете відмовляти іншим претендентам, то хоча б не залишитеся в збитку. Пишеться розписка, що завдаток дан і в разі відмови від покупки назад не повертається. А при вашому відмову продати квартиру ви відшкодовуєте покупцям подвійну суму завдатку. Все це робиться при свідках з боку покупця і продавця та внизу розписки ставляться підписи всіх учасників із зазначенням паспортних данних.Всю суму за квартиру, краще взяти до оформлення документів про продаж. Після підписання документів, що квартира продана покупцеві, гроші вам можуть і не віддати, і законним шляхом довести, що ви не отримали гроші, не вдасться.
2
При покупці квартири, перевірте наявність всіх документів на неї. Потрібно уважно прочитати документ про право на власність, і якщо в ньому написано, що власниками є інші люди, окрім вашого продавця, то зажадати документи, що вони згодні на продаж квартири, документи повинні бути завірені нотаріусом.Обязательно потрібно перевірити, що з квартири все виписані, а також, що вона не є під заставою або арестом.Самим головною умовою є правильна передача грошових коштів. Гроші ви повинні передавати при численних свідках. Продавець обов'язково повинен вам написати розписку про те, що отримав гроші за продаж квартири в повному обсязі, вказати від кого він отримав ці гроші і коли. Розписку підписують, як мінімум 3 свідка з проставленням своїх паспортних даних. Якщо факт передачі грошей не буде оформлений правильно, то ви не зможете довести що віддали їх в повному обсязі. Також повинна бути оформлена розписка, що на дану квартиру ніхто не претендует.Внімательно перечитуйте договір купівлі - продажі.Проверяйте документи, видані вам в державному центрі реєстрації.