Як оживити батарею.

Все портативні пристрої в даний час обладнуються спеціальними батареями, які виступають джерелом живлення і вимагають зарядки після закінчення певного терміну роботи. У результаті неправильної або довгої експлуатації акумулятори можуть втрачати свій запас енергії, що знижує час їх використання. У зв'язку з цим необхідно час від часу проводити операції з їх пожвавленню.
Інструкція
1
Дістаньте батарею з вашого портативного пристрою. Знайдіть якусь навантаження, яке необхідно підключити паралельно до акумулятора. Наприклад, можете скористатися автомобільними лампочками. Після цього також паралельно підключається вольтметр.
2
Спостерігайте за показаннями вимірювача. Необхідно, щоб батарея розрядилася до 1В. Якщо напруга впаде нижче 0,9В, то може статися поломка акумулятора, після якої його буде складно оживити. Також дуже важливо вимірювати температуру пристрою. Якщо вона підніметься до 50 градусів, то необхідно відключити навантаження до охолодження, після чого продовжити розрядку.
3
Залиште батарею на 10-15 хвилин після розрядки. Це необхідно для того, щоб в елементі пристрої відбулася нормалізація процесів. Підключіть акумулятор до джерела живлення і знімайте показання за допомогою вольтметра і амперметра. Харчування при цьому підключається одним контактом до плюса батареї, а друга до вільного контакту амперметра.
4
Обов'язково приробити до пристрою термореле або термодатчик, який для більш точних свідчень кріпиться термопастой. Дані деталі можна придбати на будь-якому радіо ринку.
5
Встановіть на джерелі живлення мінімальне положення регулятора напруги. При цьому заздалегідь необхідно ознайомитися з інструкцією до пожвавлюється батареї і визначити її ємність. Почніть підвищувати напругу і стежте за показаннями амперметра. Зупиніться після того, як сила струму досягне десятої частини ємності пристрою.
6
Приступіть до поетапного підвищення напруги. Протягом першої години змінюйте положення регулятора кожні п'ять хвилин, а в подальшому - щогодини. При цьому необхідно стежити за показаннями вольтметра і амперметра. При досягненні напруги в 1,5 В припиніть його змінювати. Далі заряджайте батарею протягом 4-6 годин до тих пір, поки сила струму не стане рівною нулю. Вимкніть акумулятор від джерела живлення. Повторіть операцію через кілька днів.
Більшість акумуляторних батарей сучасних ноутбуків непогано піддаються відновленню. Іноді досить просто встановити необхідну програму або скористатися вбудованою функцією мобільного комп'ютера. Але найчастіше необхідно механічне втручання в структуру батареї.
Вам знадобиться
  • - Ніж;
  • - викрутка;
  • - мультиметр;
  • - ціан-акрилатних клей.
Інструкція
1
Спочатку визначте тип елемента живлення, який використовується у вашому ноутбуці. Зазвичай це нікель-металгідридні (старі моделі) або літієво-іонні (порівняно нові) елементи. Для цього відвідайте сайт виробника мобільного комп'ютера. Іноді там міститься інформація про методи відновлення батареї за допомогою утиліти, вбудованою в микропрограмму BIOS.
2
Якщо реанімувати батарею за допомогою програми можна, то витягніть елемент живлення з ноутбука, попередньо відключивши його від електромережі. Розберіть акумуляторну батарею та вийміть всі елементи з блоку.
3
При роботі з нікель-металгідридними акумуляторами виконайте нижченаведені дії. Відокремте один від одного всі елементи живлення. Їх може бути більше десяти штук. Підготуйте кілька лампочок. Краще використовувати автомобільні лампи (21 Вт). Припаяйте до них дроти і підключіть по одній лампі до кожного елементу живлення. Залиште пристрою приблизно на 10 годин. Необхідно повністю розрядити елементи живлення.
4
Тепер зарядите всі елементи. Для цього можна використовувати блок живлення мобільного комп'ютера і вищезгадані лампи. Підключіть лампу до елементів живлення послідовно і з'єднайте акумулятори з блоком зарядки ноутбука. Повторіть цикл розряду і заряду елементів ще 2 рази. Після цього зберіть акумулятор і підключіть його до ноутбука.
5
При роботі з літієво-іонними акумуляторами вам буде потрібно ціан-акрилатних клей. Без нього ви не зможете поєднати елементи після відновлення. Обов'язково повністю розрядите акумуляторну батарею. Вийміть всі акумулятори з корпусу і акуратно розділіть між собою блоки. Зазвичай вони складаються з двох або трьох батарей. Для цього вам доведеться розпаяти металеві пластини, що з'єднують батареї.
6
Виміряйте напругу кожного елемента. Якщо воно істотно нижче 3.7 В, то даний блок доведеться замінити. За допомогою 5-ватних ламп понизьте напругу кожного елемента до 3.1 В. Цю ж процедуру виконайте і з новими батареями. Зберіть акумулятор, встановіть його в ноутбук і підключіть зарядний пристрій.