Як перевірити лямбда-зонд. Як перевірити датчик лябда зонд.

Датчик лямбда зонд являє собою пристрій з оцінки вмісту вільного кисню, що залишився в вихлопних газах. Його показання дозволяють системі управління підтримувати оптимальне співвідношення між повітрям і бензином в камерах згоряння. Існує ряд симптомів, які вказують на необхідність перевірки лямбда зонд а на предмет несправності.
Вам знадобиться
  • - інструкція датчика;
  • - цифровий вольтметр.
Інструкція
1
Визначте, чи потребує ваш датчик лямбда зонд в перевірці. Про несправність може свідчити: нерівна робота двигуна, ривки і смикання; невідповідність норм токсичності; погіршення паливної економічності; передчасний вихід з ладу каталізатора. Якщо присутній хоча б один із симптомів, то почніть перевірку пристрою.
2
Прочитайте інструкцію виробника датчика лямбда зонд. У ній мають бути зазначені основні параметри пристрою. Перевірте відсутність зовнішніх механічних ушкоджень, роботу системи упорскування, напруга бортової мережі, цілісність електричних ланцюгів і випередження запалювання. Порівняйте встановлені показники з даними, зазначеними в інструкції.
3
Отсоедините датчик лямбда зонд від колодки і підключіть до цифрового вольтметру. Запустіть двигун і збільште його обороти до 2500 об/хв. Скористайтеся пристроєм збагачення горючої суміші для штучного збільшення вмісту бензину, щоб понизити обороти двигуна до 200 об/хв.
4
Якщо ваш автомобіль оснащений електронним уприскуванням, то можете просто дістати на час вакуумну трубку, яка знаходиться в регуляторі тиску палива. Якщо в цей момент стрілка вольтметра зрушиться на напругу 0,9 В, то датчик лямбда зонд справний. Якщо ж вольтметр практично не реагує або його значення не перевищує 0,8 В, то це свідчить про несправність пристрою.
5
Візьміть вакуумну трубку і зімітуйте підсос повітря, щоб провести тест на бідну суміш. Якщо показання вольтметра різко впали до 0,2 В і нижче, то датчик працює правильно, в іншому разі пристрій необхідно замінити.
6
Протестуйте динамічні режими роботи датчика лямбда зонд. Для цього необхідно під'єднати пристрій до гнізда системи упорскування й встановити паралельно йому вольтметр. Доведіть обороти агрегату до 1500 об/хв. В цьому час показання вольтметра повинні бути в районі 0,5 В. У противному випадку датчик несправний.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xJL1iCopsVU