Як налаштувати службу терміналу. Як налаштувати ресурси служби терміналів.

Завдяки службі терміналів, віддалені користувачі корпоративної мережі отримують можливість встановлювати інтерактивні сеанси робочого столу на серверному комп'ютері. Це дозволяє організації розподіляти ресурси центрального сервера на безліч користувачів і клієнтів. Налаштуванням служби терміналів займаються сисадміни підприємства.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Запустіть програмне забезпечення Terminal Services Configuration після установки служби терміналів для її налаштування. Для цього зайдіть в меню Start і виберіть розділ Administrative Tools. Також можна запустити утиліту через майстер Configure Terminal Server або Manage Your Server.
2
Перейдіть у розділ Server Settings, в якому знаходяться шість опцій для налаштування служби терміналів. Такі розділи, як Delete temporary folders on exit, Use temporary folders per session і Active Desktop необхідно встановити за замовчуванням. Вони використовуються для видалення тимчасових файлів при виході, створення тимчасового каталогу для кожного сеансу користувача, а також впровадження активного вмісту на робочий стіл. Остання настройка за замовчуванням є забороненою, оскільки зменшує промальовування екрану.
3
Розпочніть налаштуванні опції Permission Compatibility (Сумісність дозволів). Вам необхідно встановити для різних додатків служби терміналів режим Full Security, який не дозволяє іншим користувачам, крім адміністратора, змінювати ключ реєстру. Якщо ж є програми, де встановити подібний режим не можна, то поставте Relaxed Security, який відповідає за ослаблену безпеку.
4
Налаштуйте службу терміналів для режиму Licensing (Ліцензування). Дана опція відповідає за контроль того, які типи ліцензій будуть запитуватися термінальним сервером від імені клієнтів. За замовчуванням встановлений режим Per Device, який встановлює один маркер ліцензій. Якщо ж у вашому середовищі є користувачі, які підключаються за декількох пристроїв, то оптимальним буде вказати режим Per User.
5
Зайдіть в розділ Restrict Each User to One Session (Обмежити користувача один сеансом). Якщо включити дану опцію, то сервер буде запобігати можливості установки декількох сеансів одним користувачем, що значно заощадить ресурси служби терміналів. Проте у ряді випадків користувачеві необхідно запустити кілька додатків. У цьому випадку необхідно встановити Citrix MetaFram.
Служба терміналів дозволяє отримати доступ віддалених комп'ютерів до додатків, запущеним на сервері. Запуск служби терміналів доступний в Windows Server. Сама служба складається з трьох компонентів, які потрібно послідовно налаштувати: сервер, обмін повідомленнями і клієнт.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з встановленою Windows Server.
Інструкція
1
Активація служби терміналів проводиться безпосередньо на самому сервері під обліковим записом адміністратора мережі. Перейдіть в меню «Пуск» - «Панель управління». Виберіть «Установка та видалення програм», клікніть по кнопці «Додавання та видалення компонентів».
2
Дочекайтеся запуску майстра управління компонентами. У списку доступних елементів поставте галочку напроти пункту «Служба терміналів", клікніть по кнопці «Далі».
3
У наступному вікні необхідно вибрати тип служби. При віддаленому адмініструванні одночасно дозволено лише два підключення до сервера, а доступ відкритий користувачам, які перебувають у групі адміністраторів. У режимі «Сервер додатків» одночасно може здійснюватися більше 2 сполук, однак на контролері доменів повинна бути встановлена служба ліцензування.
4
Оберіть варіант необхідних дозволів для клієнтів сервера. Якщо ви вибрали режим сервера додатків, вкажіть, чи повинен сервер ліцензій обслуговувати весь домен, або він буде обслуговувати повністю всю організацію. Після закінчення застосування всіх параметрів натисніть «Готово», дочекайтеся закінчення процедури копіювання файлів. Перезавантажте комп'ютер, перейдіть в меню «Служби» і перевірте статус «Служба терміналів». Якщо настройка вдалася, в рядку статусу буде написано «Працює».
Корисна порада
Щоб протестувати функціонування запущеної служби, необхідно спробувати підключитися до сервера з іншого комп'ютера, що працює під ОС Windows в тій же локальній мережі, що і сервер. Запустіть програму підключення до віддаленого робочого столу. Для цього перейдіть в «Пуск» - «Виконати ...» і введіть mstsc. Введіть IP комп'ютера, вкажіть необхідні програми для запуску у вкладці «Програми», після чого натисніть «Підключити». Якщо з'єднання вдалося, настройка проведена коректно.