Як вибрати ширококутний об'єктив.

Ширококутові об'єктиви використовуються у фотографії для зйомки архітектури, пейзажів та інтер'єрів. Такі фотоапарати відрізняються великою глибиною різкості, за рахунок чого виходять зображення, сфокусовані одночасно на ближніх і дальніх об'єктах. Дана особливість дозволяє знімати якісні панорами і охоплювати весь вид пам'ятки.
Інструкція
1
Зверніть увагу на фотоапарати, у яких фокусна відстань становить від 24 до 40 мм, якщо вас цікавлять ширококутні об'єктиви . Показник менше 24 мм відноситься до надширококутним, але їх вартість буде дещо вища.
2
Вибираючи подібні фотоапарати, необхідно враховувати також такий параметр як перспектива. Вона характеризирует відносну протяжність і розмір об'єктів в кадрі. Ширококутні об'єктиви відрізняються тим, що на передньому плані об'єкти здаються великими, а на задньому - віддаленими. Щоб цей ефект був не надто різким, необхідно підбирати фотоапарат з розрахунком на те, на якій відстані ви збираєтеся стояти від об'єктів зйомки.
3
Визначте, який тип фокусної відстані необхідний вам для ведення зйомки. Постійна фокусна відстань або Fix- об'єктиви мають високу светосилу і доступну ціну. Вони не здатні наближати або видаляти вибрані об'єкти. Змінна фокусна відстань або Zoom- об'єктиви відрізняються тим, що можуть наближати і віддаляти об'єкти в кадрі, що набагато зручніше в застосуванні. Проте їх мінус у тому, що не завжди дозволяють зробити якісні знімки. Тоді як фікси легше і компактніше, розробляються спеціально під конкретний тип фотографії. У зв'язку з цим бажано придбати для ширококутного об'єктиву не тільки універсальний Zoom, а й кілька видів Fix.
4
Знайдіть в характеристиці ширококутного об'єктиву такий параметр як світлосила. Він звичайно позначається «f/число». Якщо стоїть напис «f: число-число», то це означає, що в об'єктива мається діапазон фокусних відстаней. При цьому перше число відповідає за светосилу на короткому кінці, а друге - на довгому. Параметр світлосили відповідає за можливість фотоапарата знімати в умовах низької освітленості. Чим менше вказане число, тим вище даний параметр. Однак для ширококутних об'єктивів велика світлосила не потрібна, оскільки її в більшості випадків доведеться знижувати. Приміром, якщо ви вибрали ширококутний зум-об'єктив, то ідеальною світлосилою буде «f: 2,8-4,0».