Як обжати крос.

Мережевий кабель - найдешевший і простий спосіб з'єднати два комп'ютери. Це дозволить обмінятися файлами, пограти в мережеву гру або скористатися доступом в інтернет, який є на базовому комп'ютері. Для прямого зв'язку типу «комп'ютер-комп'ютер», коли немає спеціальних мережевих пристроїв, зручно використовувати кабель-перевертиш або кросовер . Ця назва означає, що проводки перехрещені, якщо порівнювати зі стандартним обтиском кабелю.
Вам знадобиться
  • - обтискні кліщі;
  • - мережевий кабель;
  • - коннектор.
Інструкція
1
Купуйте два коннектора для мережевого кабелю, або краще чотири, якщо раніше вам не доводилося обжимати кабель. Технічно вони називаються RJ-45 або 8P8С, продаються в будь-якому магазині комп'ютерної техніки. Крім цього підготуйте сам мережевий кабель і обжимний інструмент.
2
Відміряйте потрібну кількість восьмижильного мережевого кабелю, якщо у вас вже є бухта цього проводу. Або померяйте відстань, на якій будуть знаходитися ваші комп'ютери, і купіть кабель в магазині. Мережевий кабель буває різних типів, екранований, подвійний екранований, багатожильний або одножильний. Для кімнати або для прокладки в під'їзді підійде будь кабель, хоча багатожильний буде більш гнучким, що стане в нагоді для з'єднання з ноутбуком.
3
Зачистіть від ізоляції і екрануючого шару (якщо він є) приблизно по 2,5 сантиметра з кожного кінця кабелю. Це можна зробити ножем, кусачками або спеціальним інструментом - стрипер. Слідкуйте за тим, щоб не пошкодити кольорову ізоляцію самих жил кабелю. Якщо помітите надлом або розрив проводка, просто відріжте цю частину кабелю і зачистите заново пару сантиметрів кабелю з цього боку.
4
Провід зазвичай скручені між собою, за це мережевий кабель називають «кручена пари». Розплутайте їх так, щоб можна було розкласти проводки в одну лінію і підрівняйте довжину всіх жил. Зробити це можна ножицями, кусачками, або кліщами для обтискача.
5
Для обтискача кабелю за схемою «крос», для з'єднання комп'ютера з комп'ютером, застосовується особливе розташування проводів. З одного кінця кабелю порядок жив повинен бути такий: біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий. Викладіть дроти в ряд, затисніть двома пальцями і до упору вставте в коннектор. Подивіться, наскільки правильно потрапили в канавки жили мережевого кабелю. Вставте в обтискні кліщі пластиковий мережевий роз'єм з проводами і сильно стисніть ручки обжимного інструменту. Половина справи зроблена - ви обжав одну сторону крос-кабелю.
6
Розкладіть жили вільного кінця вашого Кабл в такому порядку: біло-зелений, зелений, біло-оранжевий, синій, біло-синій, помаранчевий, біло-коричневий, коричневий. Як бачите, розкладка відрізняється. Подивіться на коннектор: з одного боку він плоский, а з іншого має виступ-фіксатор. Вставте жили в RJ-45 так, щоб праворуч в ряду проводів виявився коричневий. Перевірте порядок і наскільки добре укладені проводки в коннекторе. Вставте в обтискні кліщі і сильно стисніть. Якщо все зроблено правильно, ви отримали готовий крос-кабель. Перевірити це можна на мережевому тестері або спробувати налаштувати зв'язок між комп'ютерами.