Для чого потрібна оперативна пам'ять.

Сучасний комп'ютер є складним пристроєм, який увібрав в себе передові досягнення науково-технічного прогресу. Одним з найважливіших компонентів будь-якого комп'ютера є його оперативна пам'ять .
В комп'ютері є два види пам'яті: постійна та оперативна. Постійна характеризується тим, що всі дані записуються на носій інформації - жорсткий диск. Після виключення комп'ютера всі дані, збережені на жорсткому диску, залишаються в цілості й схоронності. Інакше йде справа з оперативної пам'ять ю - інформація в ній зберігається тільки під час роботи компьютера.Зачем необхідна оперативна пам'ять ? Перш за все, цей вид пам'яті дуже швидкий, звернення до нього займає у операційної системи набагато менше часу, ніж при зверненні до жорсткого диска. Крім того, саме в оперативній пам'яті зберігаються запущені програми. Відкрийте Диспетчер завдань (Ctrl + Alt + Del) і подивіться розділ «Пам'ять» - ви побачите обсяги оперативної пам'яті, зайняті запущеними в даний момент програмами. Так як програми працюють, обсяги займаної ними пам'яті можуть ізменяться.Чем більше на комп'ютері оперативної пам'яті, тим більш продуктивним він буде. Правда, 32-бітна версія операційної системи Windows XP не підтримує більше трьох гігабайт пам'яті. Її 64-бітна версія підтримує до 128 гігабайт оперативної пам'яті, реально ж у цьому випадку все залежить від можливостей материнської плати. Операційна система Windows 7 в 32-бітової версії підтримує 4 гігабайти оперативної пам'яті. В її 64-бітової версії розмір підтримуваної оперативної пам'яті залежить від версії ОС: в початкових - Home Basic і Home Premium - він становить 8 і 16 гігабайт відповідно, версії Professional, Enterprise і Ultimate підтримують до 192 гігабайт. Зрозуміло, і тут реальний підтримуваний обсяг пам'яті буде багато в чому залежати від можливостей материнської плати.Значеніе має і тип оперативної пам'яті: SIMM, DIMM, DDR, DDR2, DDR3. Перші два є вже дуже застарілими, тому зустріти їх досить важко. Решта три види встановлені на більшість сучасних комп'ютерів. Чим більш сучасною є використовувана пам'ять , тим швидше вона працює. Мікросхеми пам'яті компонуються в модулі, ще їх називають планками. Модулі встановлюються в призначені для них слоти на материнській платі.
Оперативна пам'ять - це один з типів енергозалежною пам'яті. ОЗУ використовують у багатьох сучасних пристроях, починаючи з персонального комп'ютера і закінчуючи комунікаторами.
В оперативній пам'яті комп'ютера зберігається інформація, необхідна для роботи центрального процесора. Всі необхідні дані цей пристрій отримує саме з плат ОЗУ. Під час роботи оперативної пам'яті використовується принцип адресується, тобто кожна частина інформації має індивідуальний адресу. Від обсягу оперативної пам'яті залежить загальна продуктивність персонального комп'ютера. У цьому немає нічого дивного, адже чим більше інформації може одночасно зберігатися в оперативній пам'яті, тим більше завдань можуть бути швидко виконані центральним процесором. Якби ЦП отримував інформацію з жорсткого диска, то сучасні комп'ютери працювали б значно повільніше. На комп'ютерах, що володіють великою кількістю оперативної пам'яті, можна одночасно використовувати багато різних програм, не знижуючи при цьому їх продуктивність. Передача даних між центральним процесором і платами оперативної пам'яті відбувається через спеціальні шини. Вони володіють високою швидкістю передачі, що забезпечує майже миттєвий обмін потрібними даними. Існує два основних типи оперативної пам'яті: статична і динамічна. Пам'ять другого типу використовується в платах ОЗУ. Статична пам'ять обробляє і віддає інформацію набагато швидше, але її виробництво обходиться значно дорожче. Саме тому пам'ять статичного типу використовують при створенні центральних процесорів і чіпів відеокарт. Варто скасувати, що використання надшвидкої оперативної пам'яті (кеш) підвищує загальну продуктивність комп'ютера в кілька разів. Це обумовлено тим, що дані заздалегідь переносяться в цю область з плат звичайної памяті.Для роботи динамічної пам'яті необхідно постійно поповнювати заряд конденсаторів, використовуваних при створенні плат ОЗУ. Це призводить до того, що певні проміжки часу плати не можуть виконувати свої завдання.