Як слід поводитися під час посту.

Піст - це період духовного і тілесного помірності з релігійних міркувань. Тілесний піст без духовного нічого не принесе для порятунку душі, тому головне не тільки обмежити себе в їжі, але і пройти очищення шляхом фізичних і моральних обмежень.
Інструкція
1
Найбільш значущими постами в православ'ї є Великий піст - він проходить перед Великоднем і триває сорок вісім днів. А також Різдвяний піст, який починається з 27 листопада, за сорок днів до Різдва Хрістова.В ці дні відмовтеся від плотських утіх, не вступайте в шлюб, не здійснюйте обряд вінчання, стримуйте свої емоційні пориви, не вживайте алкоголь, не паліть, не сваріться .
2
Приділяйте більше увагу зростанню духовному, молитвам і читанню духовної літератури, сповідь і причастя хоча б один раз.
3
Повністю виключіть вживання яєць, вершкового масла (рослинного в будні дні), а також продуктів тваринного походження (сметану, молоко, вершки, м'ясо). Можна їсти в ці дні рисову, гречану, перлову каші, картопля, солону капусту, гриби, соки, сухарі, чаї, овочі, фрукти - пісну піщу.Позволяйте собі в звичайні дні є тільки один раз ввечері, а в неділю і суботу - два рази (обідати і вечеряти), при цьому допускається рослинне масло і трохи червоного вина.
4
Прийміть собі за правило під час Великого поста тільки холодні страви приймати в їжу по понеділках, середах і п'ятницях, варені - по вівторках і четвергах, і тільки в суботу і неділю дозвольте собі трохи рослинного масла.
5
Завжди пам'ятайте, що потрібно утримуватися, а не виснажувати своє тіло, тому вищевказані вимоги дотримуйте з урахуванням своїх сил і готовності до посту. Церква під час постів дозволяє не постити старим, хворим, і тим, хто протягом року не мав можливості харчуватися регулярно (незаможні родини). Священнослужителі можуть дати послаблення під час Великого поста вагітній жінці, а також в деяких випадках воїнам і мандрівникам.
Зверніть увагу
Іоанн Златоуст про тих, хто поститься: "Помилку допускає той, хто думає, що піст - це просте утримання від їжі, так як пост є приборкання язика, видалення від зла, припинення брехні, клятвопорушення і наклепу, приборкання похотей, відкладення гніву ".