Як обробляти садові дерева. Як обробляти плодові дерева.

Багато людей мріють про створення красивого плодоносному саду на своїй дачній ділянці. Адже плодові дерева не тільки дозволяють раціонально використовувати земельні угіддя, а й радувати своєю зеленню і багатим урожаєм. Кожен садівник знає, щоб усього цього домогтися, необхідно правильно доглядати за садовими дерева ми.
Вам знадобиться
  • - садовий інвентар;
  • - вапно;
  • - вода;
  • - хімічні препарати.
Інструкція
1
Осінню обробку садових дерев почніть після збору врожаю. Так як під час цвітіння і плодоношення ви їх практично не обробляли, то в саду накопичилося безліч шкідників і збудників хвороб. Тому, поки не опала листя обробіть крони розчином сечовини, яка знищить спори парші. Якщо ж урожай був пошкоджений гниллю, то після опадання листя дерева збризніть мідним купоросом з розрахунку 100 грам на 10 літрів води.
2
Очистіть стовбури від омертвілої кори, моху та лишайників за допомогою металевої щітки. Потім зберіть підчищеному кору, всі уражені, хворі плоди і знищіть їх. Виріжте ті гілки, які сильно пошкоджені шкідниками і хворобами, а так само ті, які мають сухе листя.
3
Перекопайте грунт навколо дерев. Краще це зробити вилами, щоб не пошкодити кореневу систему. Після цього внесіть мінеральні та органічні добрива. Обв'яжіть саджанці й молоді дерева сіткою, щоб захистити їх від гризунів і, крім того, утеплите їх коріння.
4
Якщо є тріщини на стовбурах дерев, то замажте їх садовим варом, а потім побілити дерева розчином вапна. Слідкуйте за тим, щоб грунт в саду не пересихала. Обов'язково полийте грунт за кілька тижнів до стійких заморозків.
5
Взимку, якщо снігу небагато, варто довантажувати його до дерева м. Тим самим ви обережете коріння від промерзання. У перебігу зимового періоду час від часу втоптують сніг біля дерев, щоб гризуни не змогли проникнути до кореневої шийки. У другій половині зими стряхивайте сніг з крони дерев.
6
Навесні, поки не почалося сокорух, зробіть обрізку дерев: санітарну і формуючу крону. В якості профілактики від шкідників, до появи бруньок, збризніть дерева гарячою водою, Бордовський сумішшю і т.п.
7
Огляньте дерева . При виявленні тріщин і ран замажте їх нешкідливою фарбою або садовим варом. Не забудьте побілити кору вапняним молоком.
8
Пізніше вам треба обробити дерева спеціальними препаратами перед цвітінням і відразу після нього. Обов'язково протягом літа ще кілька разів пофарбуйте дерева розчином вапна.
Зверніть увагу
Із зібраних осіннього листя можна приготувати компост. Після перекопування ґрунту восени не розрівнюйте її, так вона краще буде затримувати вологу навесні.
Корисна порада
Восени завжди прибирайте з саду опале листя, зрізані гілки та інше сміття.