Як підібрати зручне взуття для дитини.

Багатьом батькам хочеться, щоб взуття у дитини виглядала красиво і була для нього комфортною. Вибрати зручну взуття для малюка не так просто як здається. Незважаючи на достаток моделей і розкид цін, належить вирішити багато питань: чи не будуть ніжки мерзнути, або навпаки - потіти; НЕ натре чи маля ногу і т.д.
Інструкція
1
Вибираючи зручну взуття для дитини, керуйтеся наступними принципами. По-перше, ніколи не купуйте взуття на виріст. Вкрай важко передбачити взимку, який розмір буде у малюка до літа. Та й вибір взуття у відповідний сезон набагато більше. Примірку взуття краще робити ввечері, так як навіть у маленьких дітей до вечора ноги трохи набрякають. Підбирати взуття за розміром потрібно стоячи, а сам процес примірки розділіть на три етапа.Побор по довжині і ширині здійснюйте не на «око», а, використовуючи попередній «ескіз» ноги, для цього поставте ступню дитини на лист щільного паперу і обведіть контур стопи. Найкращий варіант - коли між носком взуття і кордоном на «ескізі» буде запас в 1-1,5 см. Враховуйте ще один параметр - висоту підйому. Якщо нога вашого малюка має достатньо високий підйом, не купуйте взуття на замку, краще на липучках або шнурках.
2
По-друге, купуйте дитині взуття тільки з натуральних матеріалів. Верх вибирайте шкіряний, підкладку - з цього ж матеріалу, з текстилю, а в зимового взуття - з натурального хутра. Якщо дитина носитиме взуття з штучних матеріалів, ніжки будуть потіти і мерзнути взимку, а влітку будуть утворюватися мозолі. Вибирайте ті моделі, які мають досить товсту і еластичну підошву, щоб при ході не відчувалися дрібні камінчики і малюк не відчував дискомфорту. Вибираючи взуття для дитини, зверніть увагу на її вагу. Чобітки, туфлі або черевички повинні бути легкими, інакше маленькій людині буде незручно в них швидко ходити або бігати.
3
По-третє, застібки на взуття повинні бути зручними для самостійного одягання. Замки і липучки діти освоюють досить швидко, а от зі шнурками самостійно починають справлятися ближче до 6-7 років. Однак якщо ви вибираєте взуття для активних ігор або для занять спортом, шнурки опиняться переважно. У такому взутті нога дитини буде щільно зафіксована, і ймовірність травм буде мінімальною.