Як вибрати всі файли одного типу.

Тип файлу визначається з розширення в його назві - декількох буквах латинського алфавіту, що стоять правіше останньої точки. Іноді буває необхідно скопіювати, перемістити або видалити файли тільки одного типу, залишивши на місці всі інші. Виробляти потрібну операцію з кожним файлом окремо не дуже зручно, та й немає в цьому необхідності - можливості сучасних файл-менеджерів дозволяють відібрати і виділити файли за різними ознаками, включаючи і розширення в назві.
Інструкція
1
Відкрийте стандартний менеджер файлів операційної системи. Якщо у вас встановлена якась версія ОС Windows, то для запуску цієї програми досить натиснути клавіші Win + E. В останній версії цієї ОС (Windows 7) іконка файл-менеджера (Провідника) закріплена на панелі завдань, поряд з кнопкою «Пуск »- можна запустити додаток, клацнувши по цій іконці.
2
За дереву папок у вікні Провідника перейдіть в той каталог, який містить цікаві для вас файли . У файл-менеджері ОС Windows 7 в правому верхньому куті вікна є поле пошуку - в нього поміщений текст, який починається словом «Пошук», а далі зазвичай вказано назву поточної папки. У це поле введіть пошуковий запит - зірочку, потім точку і розширення, відповідне цікавить вас типом файлів. Наприклад, якщо потрібно виділити файли зображень у форматі gif, то пошуковий запит повинен виглядати так: *.gif". Відразу після введення Провідник почне фільтрацію файлів, залишивши у вікні тільки ті, розширення яких відповідають вказаної вами масці.
3
Клікніть один раз будь-який з відфільтрованих файлів, щоб перенести фокус введення з поля пошукового запиту на список файлів. Потім натисніть клавіші Ctrl + A і Провідник виділить весь цей список, який містить лише файли потрібного типу.
4
Якщо ви використовуєте ОС більш ранньої версії, то поля для пошукового запиту у вікні Провідника не знайдете. У цьому випадку розкрийте в його меню розділ «Вид» і виберіть рядок «Таблиця» - у списку файлів в цьому режимі відображення є колонка «Тип файлу». Клікніть покажчиком миші по заголовку цієї колонки і файли будуть відсортовані відповідно до їх розширеннями. Знайдіть у списку перший файл групи потрібного вам типу і клацніть його. Потім натисніть клавішу Shift і, не відпускаючи її, натискайте кнопку зі стрілкою вниз, поки всі потрібні файли не будуть виділені.
5
Можна зробити й по-іншому - клацнути значок папки правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати рядок «Знайти». Цим способом ви запустите компонент операційної системи, в полі якого треба ввести пошуковий запит у форматі, описаному в другому кроці, і натиснути кнопку «Знайти». Коли список файлів потрібного типу буде складений, дійте так само, як описано в третьому кроці.