Як повернути помилково перераховані кошти. Помилково перераховані грошові кошти.

При здійсненні великої кількості платіжних операцій з різних причин виникають помилки. Неуважно оформляючи платіжне доручення, можна, наприклад, переплутати реквізити і відправити грошові кошти «не по тому адресою», неправильно перерахувати заробітну плату на банківську картку працівника, помилитися при сплаті податків. Якщо раптом таке сталося, то вам необхідно буде оформити повернення грошових коштів.
Вам знадобиться
  • Копія платіжного доручення, що містить помилку.
Інструкція
1
Уточніть у вашому банку, проведено ваше платіжне доручення чи ні. Якщо гроші ще не перераховано на рахунок «неправильного» контрагента, направте лист в банк з проханням відкликати платіжне доручення. Гроші залишаться на вашому розрахунковому рахунку.
2
Складіть і направте лист контрагенту з проханням повернути кошти, якщо банк вже перерахував гроші з вашого розрахункового рахунку на рахунок контрагента за цим платіжним документом. Вкажіть в листі реквізити вашої організації. Додайте копію платіжного доручення. Контрагент зобов'язаний повернути гроші протягом 5 робочих днів. При його відмову в поверненні неправомірно отриманих грошових коштів, вам доведеться подавати на нього до суду.
3
Складіть і направте листа безпосередньо в банк з проханням повернути помилково перераховані гроші, якщо у вашому платіжному документі все правильно, а сума перерахована іншому контрагенту в результаті помилки банківського працівника. Отримавши ваш лист, банк повідомить одержувача про помилково перекладеної на його рахунок сумі. Після отримання повідомлення контрагент зобов'язаний перерахувати цю суму на ваш розрахунковий рахунок протягом 3-х робочих днів.
4
повідомить письмово вашого працівника у випадку, якщо ви помилково перерахували грошові кошти на його банківську картку, переплативши заробітну плату. Отримаєте від вашого співробітника письмову згоду на внесення переплати в касу і прийміть у нього готівку за прибутковим касовим ордером, або видайте наказ про утримання з його заробітної плати зайвої виплати.
5
Подайте заяву про допущену помилку в податковий орган за місцем обліку, якщо ви виявили помилку при перерахуванні коштів на сплату податків до бюджетів Російської Федерації. До заяви додайте копію платіжного документа, що підтверджує сплату податку. Податковим органом може бути проведена спільна звірка сплачених податків. Зайво перераховану суму вам або зарахують у рахунок майбутніх платежів з цього податку, або повернуть протягом місяця з дня отримання заяви податковим органом. Майте на увазі, що якщо у вашій організації є недоїмки, пені та штрафи з цього податку, то при поверненні їх вирахують із цієї суми.
Зверніть увагу
Якщо при сплаті податків ви неправильно вказали номер рахунку Федерального казначейства і найменування банку одержувача, що спричинило неперерахування цієї суми в бюджетну систему Російської Федерації на відповідний рахунок Федерального казначейства, то згідно з пп. 4 п. 4 ст. 45 Податкового кодексу Російської Федерації, обов'язок по сплаті податку не визнається виконаною.
Корисна порада
Будьте уважні при оформленні платіжних документів, особливо, якщо ви перераховуєте грошові кошти на рахунки Федерального казначейства.Прежде, ніж відправити платіжку в банк, ще раз перегляньте реквізитами одержувача грошових коштів, зазначеними в договорах на поставку товарів, на надання послуг, у рахунках на передоплату. Уважне заповнення та перевірка реквізитів документа займає набагато менше часу, сил і нервів, ніж оформлення повернень помилково перерахованих коштів.
Ринок банківських послуг зростає сьогодні надзвичайними темпами. Розвиваючись не тільки у бік розширення пропозиції, а й спрощення функціоналу сервісів, доступності технічних засобів для здійснення самих різних операцій. Перерахування коштів через банківський рахунок, яким раніше користувалися тільки бухгалтерські працівники, стало звичайною операцією для власників карт. І, звичайно, помилкових перерахувань стало більше, а механізм повернення відомий не всім.
Інструкція
1
Незалежно від статусу відправника, будь це юридична особа або фізична, постарайтеся приступити до виправлення зробленої помилки якомога раніше, не відкладаючи справу в довгий ящик. Поки сліди перерахованих коштів не опиняться заплутаними, а самі гроші ще не будуть зняті з рахунку одержувача.
2
Для початку знайдіть помилку в реквізитах вашого платежу. Оскільки подальші дії залежатимуть саме від ідентифікації власника рахунку, на який були перераховані кошти. Тепер по порядку. В першу чергу перевірте цифри номера розрахункового рахунку, оскільки саме тут часто відбуваються помилки. Якщо проблема саме в рахунку, то можете бути впевнені, банк не пропустить такий платіж і поверне вам гроші . Тобто це варіант, коли правильно заповнені були всі реквізити, крім розрахункового рахунку. При такому порушенні банк на одній зі стадій перевірки платежу визначить цей рахунок як неіснуючий.
3
Наступний поширений варіант помилкового перерахування - це випадкове заповнення зовсім інших реквізитів, які також зберігалися в програмі для автоматичного заповнення всіх граф. Приміром, іншого партнера (постачальника послуг, товарів або ін.). Тут вам буде потрібно термінове звернення до власника рахунку. До банку звертатися безглуздо, він тільки переводить кошти на вказану вами адресу. Негайно зв'яжіться по телефону і напишіть офіційний лист з проханням повернути помилково перераховані кошти. Таким чином ви зможете швидко повернути ваші гроші .
4
Для складних випадків. Коли гроші були перераховані невідомої вам фірмі (збіг назви і т.д.), з якою вам не вдається налагодити контакт або ви отримали відмову в поверненні грошей, потрібно терміново готувати позов до суду. Претензія до одержувача платежу буде в безпідставне збагачення. При цьому не забудьте скласти окреме клопотання про арешт рахунку. Це стане забезпечувальної заходом, що гарантує затримку ваших коштів на зазначеному рахунку.