Як виконувати домашнє завдання.

Виконання домашніх завдань часто перетворюється на кошмар для батьків і для дітей. До чого тільки ні вдаються батьки щоб змусити дітей зробити уроки: до вмовлянь, благань, погроз, стусанів і навіть до ременя. У підсумку завдання зроблені, але все душевні сили у обох сторін до того часу виснажені. Як же зробити так, щоб діти навчилися самостійно вирішувати задачі без оголошення військових дій?
Інструкція
1
Безумовно, самостійна домашня робота не завжди під силу дитині. В цьому і полягає її розвиваюче дію: школяр вчиться організованості, самодисципліни, вирішення проблем. Всі ці якості знадобляться дитині в подальшому. Спочатку наша допомога їм потрібна, але часом ми перебуваємо дуже далеко в цьому бажанні допомогти. А може батькам просто не вистачає наполегливості.
2
Для початку позначте свій вклад в їх домашні завдання як допомогу, але не як повне виконання. Коли діти зрозуміють, що вся відповідальність за них лежить на них, то у вашій родині буде менше скандалів, а дитина навчиться самостійно справлятися з труднощами.
3
Часто буває, що батьки не в курсі вимог, пропонованих учителем до виконання завдань. У ваших інтересах і вашої дитини спілкуватися з його вчителем мінімум раз на півроку. Вам потрібно здати розклад здачі всіх контрольних, річних, перевірочних робіт.
4
Крім цього, організуйте для дитини його робоче місце. Воно має бути максимально безпечним і комфортним для дитини. Стіл і стілець повинні бути відрегульовані під його зріст, на столі повинна бути лампа, всі необхідні канцелярські приладдя. Слідкуйте, щоб до і після виконання домашніх завдань дитина прибирав на робочому столі.
5
Зробіть для дитини розпорядок дня, включивши в нього необхідний час для занять. Якщо дитина навчається у другу зміну, то уроки повинні бути виконані вранці. Якщо в першу зміну - або відразу після школи, або після обіду. У другій половині дня дитина повинна відпочивати розумово. Це розклад повинен бути на виду у дитини.
6
Допоможіть дитині самій спланувати порядок виконання вправ. Починати слід з найлегших для дитини завдань. В середині повинні бути складні предмети, а в кінці заняття те, що дитині цікаво. Це дозволить зберігати концентрованість і інтерес.
7
Ваш малюк повинен розуміти, що завдання потрібно виконувати в обов'язковому порядку і що робити це потрібно якісно. Спочатку всі завдання слід записувати в чернетку. В зошит відповіді на домашні завдання записуються тоді, коли все зроблено правильно. До речі, багато вчителів в школі вимагають пред'явлення чернетки, щоб переконатися, що дитина все зрозумів і сам вирішив.
8
Допомагайте йому тільки в тому випадку, коли він відчуває непереборні труднощі. Але не вирішуйте ту задачу, яку він повинен зробити. Смоделируйте аналогічну ситуацію і поясніть, як треба вирішити на своєму прикладі. Тільки тоді ви дізнаєтеся, що дитина розібрався в проблемі.
9
Ставтеся строго до виконання обов'язків. Якщо ви бачите, що завдання не виконане, застосовуйте штрафні санкції.