Як розріджувати жовч. Продукти розріджують жовч.

Одним з найбільш поширених захворювань органів травлення вважається холецистит - запалення жовчного міхура. Хронічний безкам'яний холецистит викликається умовно-патогенною мікрофлорою, яка проникає в жовчний міхур з 12-ти палої кишки через протоковую систему, лімфу та кров. У місцях запалення стінка жовчного міхура зазнає склеротичні зміни, які порушують його моторну функцію. Результатом даного процесу стає порушення відтоку жовчі, її застій і загущення.
Вам знадобиться
  • - Танацехол, берберин, Сібектан, хофитол, гепабене;
  • - пижмо, барбарис, звіробій, розторопша, димянка;
  • - сорбіт, ксиліт, оливкова олія.
Інструкція
1
У першу чергу необхідно звернутися до лікаря-гастроентеролога або терапевта для встановлення діагнозу. Як правило, призначається УЗД жовчного міхура на наявність каменів або ознак запалення в ньому. Також можлива холеграфія - рентгенологічне обстеження жовчного міхура, яке не виконують при загостренні хвороби і під час вагітності. Обов'язково призначається біохімічний та загальний аналіз крові, що дозволяє виявити характерні ознаки запалення жовчного міхура і печінки. Для хворих з холециститом обов'язковим є аналіз калу на наявність паразитів (лямблій і аскарид).
2
Після встановлення точного діагнозу на основі всіх перерахованих вище аналізів, залежно від фази хвороби, призначається лікування, проведене під контролем лікаря-гастроентеролога.
3
При загостренні хронічного холециститу необхідний 3-5-денний постільний режим, дотримання жорсткої дієти протягом 1-3 діб, яка включає в себе щоденний прийом 5-6 склянок теплої солодкуватої рідини (компот, чай і т.д. ) і кілька штук сухарів. У міру нормалізації стану (2-3 день) дієту можна доповнити прийомом каші на воді, нежирного сиру, відвареної риби. Їжу потрібно приймати не поспішаючи, маленькими порціями.
4
Після виходу хворого зі стану загострення захворювання рекомендується дотримання дієти, яка виключає жирну, смажену, солону і гостру їжу, свіжу здобну випічку, алкогольні і газовані напої. Рекомендуються рослинні масла, свіжі овочі і фрукти з високим вмістом клітковини, хліб з борошна грубого помелу. Ці продукти сприяють розрідженню жовчі та нормалізації її відтоку.
5
Подальше лікування спрямоване на усунення болю прийомом ліків знеболюючого і спазмолітичної дії (таблетки «Но-шпи», «баралгіну»), протиблювотних засобів (мотилиум, церукал), антибіотиків для придушення патогенної мікрофлори, що явилася причиною захворювання (ампіцилін, еритроміцин, рифампіцин), які призначаються тільки лікарем.
6
Тільки після зняття гострих симптомів захворювання призначаються жовчогінні засоби - холеретики, які полегшують виділення жовчі з жовчних шляхів і жовчного міхура, розріджують її і сприяють виведенню надлишку жовчних кислот і холестерину з організму. До них відносяться - Танацехол, берберин, Сібектан, хофитол, гепабене та ін.
7
Для розрідження жовчі широко використовуються лікарські трави типу пижма, звіробою, розторопші, барбарису, рутки, які можна застосовувати як поодиноко, так і в зборі з 3-5 трав.
8
Особлива роль в розрідженні жовчі відводиться тюбажі - це очищення жовчного міхура сорбітом, ксилітом або оливковою олією.
Зверніть увагу
Застій жовчі, її загущення, несвоєчасний відтік - це симптоми, які самі не зникнуть. Їх необхідно взяти до відома і провести комплексне лікування. В іншому випадку - зустріч з хірургом з приводу видалення каменів, перфорації жовчного міхура та інших серйозних ускладнень може виявитися дуже швидкої.
Корисна порада
І, звичайно, рекомендується лікувальна фізкультура. При виконанні нескладних вправ - «велосипеда», нахилів, поворотів, «ножиць», ходьби і махів руками і ногами, відбувається поліпшення кровообігу і роботи жовчного міхура, зміни м'язового тонусу, що сприяє своєчасному відтоку жовчі.