Як знайти білий гриб.

Білий гриб, названий так тому, що він на відміну від інших трубчастих гриб ов не темніє після сушки, вважається головною нагородою для любителя « тихого полювання ». За смаковими якостями і поживністю боровик перевершує всі інші гриб и, що дає йому повне право носити звання «цар». Щоб знайти цей гриб, люблячий гру в хованки, потрібно мати пильне око і терпіння, що дозволяє методично обстежити підходящі місця.
Інструкція
1
Вирушайте збирати найперші гриб и на лісові галявини, схили ярів, зарослих чагарником і лісом, а також сонячні боку полян. Однією з причин появи боровиків є пошкодження гриб Ниці, розташованої в грунті під лісовою підстилкою. Тому безліч білих гриб ов можна побачити обабіч лісових доріг, пожарозащітних і дренажних канав, ділянках лісу, де якийсь час пасли худобу.
2
Шукайте великі білі гриб и в ялинниках і соснових борах. Боровики, що зустрічаються в березняках та інших листяних лісах, як правило, мають менший розмір. «Царя гриб ов» часто можна виявити під рідкісними старими березами, розташованими в заростях ялівцю. В урожайні роки ці гриб и можуть з'явитися в незвичних місцях: у змішаній гайку, молодому сосняку, осичняку або дубняку, на буграх з піщаним грунтом.
3
Спробуйте пошукати боровики в брусничник і вересі. Якщо рік видався посушливим, з великою часткою ймовірності ці гриб и з'являться в сосновому бору, де є сирувата піщана місцевість, заросла м'якими зеленуватими мохами. Озирніться навколо, виявивши занедбану вирубку або зарості верболозу. Якщо перед вами знаходиться невеликий яр, в якому відсутні мурашники, можете не витрачати час на пошуки.
4
Запам'ятайте інші ознаки наявності білих гриб ов - присутність поблизу червоних мухоморів, белоуса, грушанка, вересу, майника, блакитний молінії і чорниці. Найвірнішими супутниками боровиків вважаються валуї. Не витрачайте час на пошук білих гриб ов в сирих низинах, глухому і дрімучому лісі з густою травою: боровик любить помірно вологі, світлі місця. Він часто маскується під мхах, перетлевшем хмизі, опалого листя тощо лісовому «смітті».
5
Озирніться уважно кругом, виявивши один білий гриб: якщо ви відправилися на «тихе полювання» восени, напевно поблизу незабаром знайдеться кілька його сусідів. Пам'ятайте, що найбільшу користь можна отримати від гриб ов п'ятиденного віку з капелюшком, діаметр якої перевищує 4 сантиметри.