Як посадити ялівець.

Ялівець - невеликі вічнозелені деревця або чагарники з лускатої або голкоподібної хвоєю. Рід даної рослини налічує більше 70 різновидів. Такий ефектний і ароматний чагарник прикрасить фасад будь-якого заміського ділянки, тим більше він абсолютно невибагливий у догляді.
Інструкція
1
Посадку проводите по весні - це найсприятливіший період для даної рослини. Місце вибирайте найбільш сонячне, так як в тіні ялівець виростає рихлим і безформним.
2
При висадці рослини відстань у високорослих форм залишайте 1,5-2 м, у невисоких і невеликих чагарників - 0,5-1 м. Безпосередньо перед посадкою земляний кому ялівцю потримайте близько 2:00 у воді, в яку можна додати трохи марганцівки.
3
Посадкову яму підготуйте в 2-3 рази більше розміру земляного кома і кореневої системи. На дні обов'язково зробіть дренажний шар. Для цього змішайте пісок і бита цегла в рівних пропорціях і засипте отриману суміш завтовшки 15-20 см. Коріння ялівцю прикрийте спеціальним грунтом. Для його приготування змішайте 1 частину піску, 1 частина дернової землі і 2 частини торфу. Ялівець висаджуйте так, щоб коренева шийка була трохи вище самої ями. Якщо рослина зовсім молоде, то вона повинна знаходитися на одному рівні із землею.
4
Для хорошого розвитку рослини щовесни при поливі додавайте спеціальні добрива - «Кемира-універсал» (на 10 л води 20 г) або нітроамофоска (20-40 г на кв.м). Придбати їх можна в спеціалізованому магазині.
5
У перший рік після посадки (кілька разів за сезон) проведіть неглибоке розпушування ґрунту, додавши в грунт трохи подрібненої соснової кори і торфу. При цьому не забувайте іноді поливати ялівець.
6
При посадці і догляді за ялівцем пам'ятаєте, яку користь принесе вам цю рослину. Дорослий чагарник випаровує корисні фітонциди, що сприятливо впливає на навколишнє середовище і чисте повітря. А шишки (ягоди) рослини з давніх часів широко використовують у народній медицині. Гілки і коріння також застосовують при виготовленні різних відварів і настоянок. Не менш популярний ялівець і в кулінарії - його використовують як прянощі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=O3FXYCczrEU