Як добути сірку.

Чудові властивості сірки були відомі з найдавніших часів. Колись сірку запалювали при різноманітних церемоніях і для інших релігійно-містичних цілей. Потім її стали використовувати як сировину для різних хімічних виробництв. Її служба людству почалася набагато раніше, ніж вона з'явилася в знаменитій таблиці Менделєєва під шістнадцятим номером.
Інструкція
1
Великі скупчення самородної сірки практично не зустрічаються в природі. Зазвичай її добувають з сірковмісних руд. Здавна існувало кілька способів видобутку: термічні, фільтраційні, пароводяні, центрифугальні і екстракційні. Найстаріші з них - термічні, батьківщиною методу стала Італія. У Неаполітанському королівстві ще в XVIII в сірку плавили в «сольфатари» - купах. До теперішнього часу італійці плавлять сірку в калькаронах »- примітивних печах. Але такий спосіб важко називати результативним: сірку плавлять за допомогою тепла, отриманого за допомогою спалювання частини видобутого речовини.
2
Пароводяні методи також були винайдені в Італії. Суть в наступному: сірка плавиться і відокремлюється від породи під тиском водяної пари. Після нетривалого відстою сірка зливається, а залишилася рідина, що містить речовину, знову надходить в обробку. Цей метод інакше називається автоклавним на честь апарату, в якому і відбувається під тиском нагрівання. Він використовується в багатьох країнах, у тому числі і в Росії. Самостійно добувати сірку можна різними способами, залежно від умов залягання сірковмісних порід.
3
Найдавніший спосіб. Вкопати в землю горщик з плоским дном, зверху поставте ще один горщик з дном, в якому є отвір. У верхній горщик укладіть шматки серосодержащей породи, вниз - великі, зверху - поменше. Обов'язково залишайте порожнечі для тяги. Підпаліть породу. Під дією температури сірка розплавиться і стече в нижній горщик.
4
Метод Фраша. Придатний для видобутку сірки, що залягає на значній глибині. Встановіть дві труби в свердловину таким чином, щоб вийшла установка «труба в трубі». В отвір між трубами подайте гарячу воду. Під дією температури сірка почне плавитися і підніматися по тонкій трубі. Для того щоб сірка інтенсивніше піднімалася на поверхню, можна помістити в простір між трубами ще одну тонку трубку для подачі стисненого повітря.
5
Є любителі, які добувають сірку , очищаючи сірникові голівки. Це потрібно для влаштування саморобних «вертушок» або феєрверків. Проте варто відзначити, що у складі сірникової головки самої сірки лише 4,2%. Також сірникова головка містить бертолетову сіль, свинцевий сурик, хромпик, цинкові білила, мелене скло і кістковий клей.