Як чистити фарфоровий посуд.

Порцеляновий посуд - це прикраса будь-якої кухні. Щоб вона завжди залишалася красивою, витонченою і блискучою за нею необхідно регулярно доглядати. Особливо важливо правильно чистити фарфоровий посуд .
Вам знадобиться
  • - гумовий тазик;
  • - мильна вода, соляної або содовий розчин;
  • - м'яка нейлонова щітка або ганчірочка;
  • - перекис водню.
Інструкція
1
Мийте порцелянову посуд вручну, бажано в гумовому тазику або раковині, застеленій гумовими килимками. Це знизить ймовірність того, що фарфоровий кухоль або тарілка випадково вислизне з ваших рук і розіб'ється.
2
Чистити порцелянову посуд бажано теплою мильною водою. Використовуйте для цього тільки м'яку нейлонову щітку, або ганчірочку. Чистите порцелянову посуд дуже обережно, не докладаючи силу. Бруд з важкодоступних місць посуду акуратно вичищати за допомогою зубної щітки.
3
Замість мильної води для чищення порцелянового посуду можете використовувати соляний розчин, приготовлений з двох літрів теплої води і шести столових ложок звичайної кухонної солі.
4
Щоб очистити порцелянову посуд від чайних або кавових плям, змішайте чайну ложку звичайної харчової соди з чайною ложкою теплої води. Отриманий засіб нанесіть на ганчірку або м'яку щітку і дуже акуратно очистіть фарфор від плям. Зверніть увагу на те, що цей спосіб чистки не підходить для видалення плям з позолоченою фарфорового посуду.
5
Спробуйте очистити забруднення на фарфоровому посуді за допомогою перекису водню. Цей спосіб досить ефективний. Єдиний його мінус в тому, що не можна точно сказати, коли перекис роз'їсть плями, через 10 хвилин або через дві доби. Після того, як забруднення зникне, помістіть порцелянову посуд в прохолодну дистильовану воду на той самий строк, протягом якого вона перебувала в перекису водню.
6
Якщо вам не вдається очистити порцелянову посуд від забруднень за допомогою підручних засобів, задумайтеся про придбання спеціального миючого засобу, спеціально призначеного для чищення виробів з фарфору.
7
Сушіть порцелянову посуд після її чистки на посудній решітці або кухонному столі, застелений рушником, щоб не пошкодити і не подряпати її поверхню.
Порцеляновий сервіз є практично в кожному будинку. Хтось віддає перевагу користуватися ним кожен день, деякі дістають лише зрідка - для сервірування святкового столу. Якщо ви хочете, щоб у вас був гарний і унікальний набір посуду, ви можете домогтися цього самостійно, розписавши фарфор.
Вам знадобиться
  • - фарби по фарфору та кераміці;
  • - палітра;
  • - ватяна паличка;
  • - пензлик;
  • - м'який олівець.
Інструкція
1
Оберіть малюнок, який ви хотіли б побачити на посуді. Ви можете як прикрасити весь сервіз однаковим орнаментом, так і намалювати цілу історію на чашках з продовженням на блюдцях і фіналом на пузатої цукорниці.
2
Візьміть м'який олівець і перенесіть малюнок на фарфор. Не варто ретельно копіювати все контури - олівець не дуже добре малює по кераміці. Зробіть лише начерк, в якому вам буде простіше орієнтуватися.
3
Для роботи знадобляться спеціальні фарби. У домашніх умовах найзручніше використовувати фарби для фарфору та кераміки з випалюванням. Придбати їх можна в художньому магазині. Вони продаються як в наборі, так і поштучно.
4
Видавіть кілька крапель фарби на палітру. Багато з них швидко сохнуть, тому не варто накладати кольору великими порціями. Озброївшись ватною паличкою, починайте наносити на фарфор фарбу, тонуючи великі ділянки. Якщо ви хочете зробити напівпрозорий фон, додайте в фарбу трохи води. Хочете отримати більш насичений колір - проведіть ватною паличкою кілька разів в одному місці. Закрасивши великі деталі, візьміть пензлик і акуратно докрасьте малюнок по контурам, прорисуйте дрібні деталі. Пензлик необхідно регулярно обполіскувати в чистій воді, інакше фарба намертво її склеїть.
5
Після завершення малюнка його слід закріпити. Для цього підійде звичайна домашня духовка. Уважно читайте інструкції, написаної на упаковці від фарб. Зазвичай вироби запікають протягом години при температурі близько 160 градусів.
6
Тепер фарфоровим посудом можна користуватися, не боячись, що малюнок облізе або втратить яскравість. Однак необхідно дотримуватися запобіжних заходів під час миття. Розмальований фарфор слід очищати м'якою губкою з рідким засобом для миття посуду. Металева мочалка, а також посудомийна машина здатні зіпсувати ваш сервіз.