Як скласти речі в туристичний рюкзак.

Належить туристичний похід? Якщо спорядження та провізія готові, залишилося тільки правильно упакувати їх в рюкзаку . Від цього багато в чому залежить рівень втоми в ході подорожі. Навіть самий зручний і новомодний рюкзак не здатний згладити помилки, допущені під час укладання речей.
Інструкція
1
Якщо ви відправляєтеся в тривалий похід в перший раз, приділіть належну увагу упаковці рюкзака. Ви ж не хочете запхикав вже на початку шляху через те, що ваша похідна гуртка через рюкзак натирає вам спину? Тому перед укладанням розкладіть все речі перед собою. Не беріть нічого зайвого, тому що при тривалому поході буде здаватися, що кожен кілограм важить у багато разів більше. Щоб його володар міг комфортно відчувати себе в дорозі, чоловічий рюкзак повинен важити не більше 30 кг, жіночий - не більше 20 кг.
2
Упаковуйте речі якомога щільніше, наближаючи центр ваги до спини. Тобто, всі найважчі речі укладайте якомога ближче «до тіла», поступово переходячи до більш легким речам і обов'язковим дрібницях. Якщо уявити рюкзак у вертикальному розрізі, то ближче до спини повинні знаходитися важкі банки з провізією, взуття. За ними - рушники, одяг. У зовнішні кишені складайте всі важливі дрібниці. У бічних кишенях зручно носити ліхтарик, ніж, дрібний посуд. Намет кріпиться внизу рюкзака, пінки - вгорі або збоку. Спальник краще упакувати всередині.
3
Дуже важливо забити всі кути вгорі рюкзака. Там, як правило, повинні лежати більш легкі предмети. Укладайте рюкзак так, щоб можна було швидко знайти ту чи іншу річ, що не розпаковуючи рюкзак повністю. Щоб уникнути промокання речей під дощем, постарайтеся упакувати найбільш вразливі з них (змінні шкарпетки, білизна, документи, гроші) в поліетиленові пакети.
4
Пам'ятайте про те, що в поході руки завжди повинні бути вільними. А це означає, що абсолютно всі речі повинні бути в рюкзаку . Так ви зможете допомагати собі та іншим подолати складні ділянки шляху, в будь-який момент подивитися карту і т.д. Упакований рюкзак надягають так: рюкзак стоїть на невеликому підвищенні, а ваше завдання - стати спиною до лямок, присісти, просунути в них руки і випрямитися з рюкзаком на плечах. Обов'язково підтягніть всі ремені, починаючи з самих нижніх.
Спробуйте зібрати рюкзак старанно і акуратно, але не дотримуватися при цьому основних правил укладання. Тоді вся дорога з цим рюкзаком перетворитися для вас у важке випробування. Щоб такого не сталося необхідно врахувати декілька простих, але дуже важливих моментів.
Вам знадобиться
  • Рюкзак, речі для походу.
Інструкція
1
Розташуйте головний вага рюкзака в районі лопаток, якомога ближче до спини. Це основне правило. Воно диктується нашим анатомічним строеніем.Еслі укласти всю тяжкість на дно або абияк, то рюкзак буде здаватися набагато важче. Навантажений їм людина втомиться дуже швидко і буде відчувати серйозні незручності навіть при незначних підйомах і спусках.
2
Вздовж всієї спини прокладете що-небудь плоске і м'яке. Цим ви убезпечите себе від можливого дискомфорту. Ні до чого протягом всього шляху який-небудь банку упиратися вам в спину.
3
Вниз рюкзака покладіть спальник, теплий одяг, тобто все легке і об'ємне. Далі розмістіть те, що найближчим часом точно не потребуется.Все це повинно займати близько 1/3 всього рюкзака.
4
Наступною йде якраз та зона біля лопаток, про яку говорилося в першому пункті. Тому, ближче до спини укладайте консерви, крупи, воду, всілякі залізні речі, різні банкі.Дальше від спини розмістіть намет, одяг і всю іншу необхідну поклажу. Укладайте речі щільно. Не допускайте, щоб в рюкзаку залишалися незаповнені кути або повітряні кишені.
5
У верхній частині розмістіть все те, що потрібно діставати раніше за все, на першому ж привалі. Посуді, перекусу, плащу, туалетному папері і т.п. речам це місце в рюкзаку відмінно підійде. А ось такі цінності, як сірники, ліхтар, ніж або карту укладіть в зовнішні кишені. Тоді під час подорожі у вас буде можливість дістати їх вільно, а в ідеальному варіанті, навіть не знімаючи рюкзака.
6
Все довгі та об'ємні предмети кріпите зовні рюкзака. Розміщувати можна і з боків, і знизу, і сверху.Распределіте все симетрично, щоб ні ліва, ні права сторони не перевешівалі.Старайтесь не робити свій рюкзак занадто широким, інакше він буде перешкодою при проходженні вузьких мест.Помніте, що абсолютно всі речі повинні лежати в рюкзаку або бути прикріпленими до нього, щоб ваші руки залишалися вільними.
7
Утрамбуйте речі щільніше і міцно стягніть лямкі.Наденьте рюкзак на спину і перевірте, наскільки зручно він сидить. Нахиліться в різні боки і підстрибніть кілька разів. Нічого не повинно упиратися вам в боки або в спину. Нічого не повинно гриміти і бовтатися. Якщо все гаразд, то укладання рюкзака закончена.Еслі ж щось не влізло або рюкзак зовсім не виглядає монолітно, а скоріше схожий на мішок з картоплею, то розпакуйте його і пройдіть всі етапи укладання спочатку.
Зверніть увагу
Дуже важливо, щоб ваші руки залишилися вільними!
Корисна порада
Ніколи не навантажуйте свій рюкзак важче, ніж на 1/3 вашої ваги!