Як виявити симптоми депресії.

За ступенем шкоди для працездатності і за тривалістю років, втрачених для повноцінного життя, депресія випереджає всі інші види психологічних розладів. Нею страждає значна кількість людей. При цьому тільки в 10-30% випадків вона розпізнається своєчасно.
Інструкція
1
До типових симптомів депресії відносять наступні ознаки. По-перше, це погане, пригнічений, похмуре, занепадницькі настрої. На душі тоскно, нічого навколо не радує.
2
По-друге, при депресії людині властиво відкладання будь-яких справ на «завтра» або довгий налаштовування на їх виконання. У нього зникає бажання вникати в суть ділової проблеми або у зміст важливої розмови.
3
По-третє, для такого стану характерна швидка втома навіть після невеликих фізичних зусиль. По поверненню з роботи додому ви відчуваєте те, що ні на що вже не вистачає сил. Втома може носити постійний характер, при цьому ви відчуваєте, що зовсім відпочиваєте. Короткочасний відпочинок не покращує обстановку, а розваги швидко втрачають свою колишню привабливість.
4
До інших симптомів депресії можна віднести неможливість зосередження при наявності стороннього подразника (телевізора, радіо, розмови інших людей). Ви займаєтеся однією справою, а думаєте про інше. Вам стало важко підбирати слова, ви насилу вловлюєте зміст прочитаного.
5
Депресії можуть бути властиві незвична раніше для вас нерішучість, регулярні сумніви в добре знайомих справах і обов'язках.
6
Нерідко виникає критична оцінка минулого життя. Ви починаєте рахувати, що багато дії і вчинки були невірними, і варто було б займатися іншим. Розвивається почуття «тягаря» для сім'ї та зайвої людини на роботі і серед друзів. Ви дорікаєте себе в недостатній увазі і безвідповідальному ставленні до близьких людей, дітям.
7
Досить часто вас можуть долати думки про те, що ви невдаха по життю, що не в змозі вирішувати свої проблеми, і про те, що ви на роботі вже вичерпали свій ресурс і знаходитеся на межі професійного банкрутства. Своє майбутнє ви бачите досить похмурим. Присутній песимістичний настрій.
8
У багатьох людей періодично можуть виникати думки про суїцид як про єдиний засобі покінчити з усіма проблемами. Життя втратило сенс, і в майбутньому відсутні перспективи.
9
Зниження апетиту, відраза до їжі і запахів також можуть бути ознаками з'явилася депресії . Апетит при цьому може бути відсутнім зовсім і не повертатися протягом декількох днів.
10
При депресії нерідко відзначаються порушення сну. Ці розлади досить різноманітні: труднощі при засипанні, зменшення загального часу сну внаслідок частих пробуджень, які часто закінчуються безсонням. З ранку відсутнє почуття відпочинку.
11
Самодіагностіруя депресію, можна визначити наявність або відсутність її у вас. Підрахуйте суму вищевказаних ознак, характерних для вас в даний момент. Якщо ви не набираєте і трьох, то депресивного настрою у вас не імеется.Для легкого розладу характерно наявність 2 будь-яких типових ознак і двох інших симптомів. При спокійному стані відзначаються 2 типових ознаки і не менше 3 додаткових. Наявність всіх трьох основних і більше 4 інших симптомів депресії можуть говорити про важкий депресивному розладі.