Які причини низького артеріального тиску.

Артеріальна гіпотонія є симптомокомплексом, який характеризується частим, а то і стійким зниженням артеріального тиску крові нижче 100/60 мм.рт.ст. Основними симптомами, крім низького тиску , є знижена працездатність, напади головного болю, холодний піт, тремтіння рук, підвищена стомлюваність і схильність до непритомності. Причин гіпотонії багато, але всі вони діляться на фізіологічні та функціональні.
Вам знадобиться
  • - беладона, ріжки, дурман, блекота, горицвіт весняний, беллатаминал, беллоид, белласпон;
  • - левзея сафлоровидная, елеутерокок колючий, родіола рожева, женьшень, очиток пурпуровий;
  • - лимонник китайський.
Інструкція
1
Артеріальна гіпотонія добре тренованих людей, що не супроводжується ознаками нездужання, відноситься до фізіологічної групі. До неї ж відносять метеозалежних людей, які при різких перепадах тиску або температури повітря відчувають симптоми гіпотонії.
2
Часто молоді жінки та дівчата також, маючи низький артеріальний тиск, не відчувають дискомфортних відчуттів. Відбувається це унаслідок специфічної дії жіночих статевих гормонів (естрогенів) на стінки судин. З часом (ближче до клімактеричного періоду) екстрогенсінтетіческая функція яєчників падає, і гіпотонія здатна планомірно змінитися підвищенням тиску .
3
Крім того, тиск 100/60 є фізіологічною нормою у молодшого покоління, у віці до 17 років.
4
Функціональна гіпотонія супроводжує багато захворювань інфекційного характеру, як ознака обважнення протікає захворювання. Може бути ознакою зниження працездатності щитовидки і прихованої, або явної недостатності наднирників. Захворювання, пов'язані з крововтратою (міома матки, виразкова хвороба шлунка та 12-ти палої кишки, неспецифічний виразковий коліт, кровохаркання при раку або туберкульозі легень), також є причиною зниженого тиску .
5
Анемія, пов'язана з порушенням всмоктування вітаміну В12 (при гипоацидних гастритах і інших захворюваннях ШКТ), нерідко супроводжується гіпотонією.
6
Фанати голодовок, вегетаріанці-екстремали, самі доводять себе до стану значного зниження тиску , забуваючи про те, що основним джерелом надходження вітаміну В12 є м'ясо і соя, про яку, як правило, забувають .
7
Такі захворювання серця, як інфаркти, постінфарктний кардіосклероз, інфекційні міокардити, вади клапанного апарату серця, кардіоміпатіі, також супроводжуються зниженням тиску .
8
Окремо виділяється гіпотонія, що розвивається внаслідок функціонального порушення регуляції артеріального тиску з боку гіпоталамуса. Саме цей варіант гіпотонії і розглядається як захворювання в чистому вигляді, що доставляє дискомфорт і вимагає лікування. Порушення функцій гіпоталамуса, який відповідає за координацію ендокринної системи і вегетативної нервової системи, викликає, крім того, порушення серцевого ритму, пітливість і коливання температури тіла, порушення моторики товстого кишечника, розлад сну і емоційного стану. Це варіант нейроциркуляторної дистонії (НЦД).
9
Хворі з даним видом НЦД вважаються «важкими» внаслідок того, що кардіологічними препаратами їх порушення не підлягають лікуванню, а препаратів, які регулюють діяльність гіпоталамуса - мало. Всі вони є похідними лікарської рослини беладони і ріжків - белласпон, беллатаминал, беллоид. Також використовується блекота, дурман і горицвіт весняний. Внаслідок отруйності даних трав, лікування можна проводити тільки під керівництвом лікаря або досвідченого травника.
10
Широке застосування при гіпотонії знайшли рослини-кардиотоники: левзея сафлоровидная, елеутерокок колючий, лимонник китайський, родіола рожева, женьшень, очиток пурпуровий та ін. Використовуються у вигляді спиртових мононастоек.
Зверніть увагу
Перш ніж починати лікувати гіпотонію, необхідно виявити її причину, найчастіше, лікувати доводиться захворювання, симптомом якого вона і є.
Корисна порада
З адаптогенів найяскравіше виражені властивості піднімати тиск виявлено у лимонника китайського. Його рекомендують використовувати у вигляді чаю з гілочок, лікувального варення з додаванням ягід лимонника, горілчаної настойки насіння або ягід рослини. Найбільш простий спосіб, який використовують мисливці Далекого Сходу - це розжовування насіння лимонника.
Ессенциальная гіпертонія становить до 90% всіх випадків підвищеного тиску. Інші 10% припадають на симптоматичну форму гіпертензії, що виникає при захворюваннях нирок, ендокринних органів, розладах кровообігу. Есенціальна гіпертонія з'являється у віці 30-60 років, протікаючи з періодами погіршення і поліпшення стану.
Інструкція
1
Розпізнавання гіпертонії проводиться на підставі даних вимірювання артеріального тиску, виявлення змін очного дна, за результатами кардіограми і Ехокардіограма серця. Для уточнення причин призначаються стандартні аналізи, які включають в себе наступні показники: загальний аналіз крові, аналіз сечі, біохімію крові з виявленням кількості ліпопротеїдів низької і високої щільності, а також креатиніну.
2
Виділяють три стадії гіпертонії: легку (тиск 160-180/95-105 мм рт.ст.), середню (180-200/105-115 мм рт.ст.) і важку (200-230/115 -130 мм рт.ст.). На третій стадії часто відбуваються інсульти, інфаркти та ін. До основних причин есенціальній гіпертонії відносять спадковий фактор, гіподинамію, неправильне харчування, шкідливі звички, психічне перенапруження.
3
Відповідно до досліджень науково-медичних центрів встановлена пряма залежність захворювання гіпертонією і наявністю даного захворювання у найближчих родичів. Причому чоловіки страждають від цієї хвороби частіше жіночої половини суспільства. Крім того, до чинників ризику віднесена расова приналежність. Серед афроамериканців гіпертонія виявляється в 2 рази частіше, ніж серед білих.
4
Гіподинамія - це бич сучасної людини. Відсутність м'язового напруги призводить до застою кровообігу і як наслідок - піднесенню кров'яного тиску. Для ефективного зниження тиску необхідно щодня проходити пішки не менше 5 км на свіжому повітрі, щоб йшло активне збагачення крові киснем.
5
Харчування значно впливає на первинну гіпертонію. Надлишок солі в їжі затримує рідину в організмі, що знову ж призводить до підвищення тиску. Скорочення споживання масла, сиру, жирного м'яса, заміна цих продуктів на рибу, рослинні масла, кисломолочні продукти значно знижує ризик гіпертонії.
6
Кожна викурена сигарета завдає шкоди судинам, викликаючи їх спазм, що неминуче піднімає на 10-15 пунктів артеріальний тиск. А якщо до цього додано ще доданий алкоголь, недалеко до судинного краху.
7
Потужним чинником підвищення тиску є стрес, причому однаково несприятливий для гіпертоніка, як позитивний сплеск емоцій, так і негативний. В таких ситуаціях необхідно вміти управляти своїми емоціями, вчитися прийомам релаксації, медитації, методам глибокого дихання.
Зверніть увагу
Не варто допускати розвитку захворювання до середньої, тим важчою його стадії, адже судинні катастрофи за кількістю летальних випадків займають перше місце в світі.
Корисна порада
На початковій стадії гіпертонії, як правило, огорожа хворого від факторів, що провокують підвищення тиску (фітотерапія, санаторно-курортне лікування, фізіотерапевтічекіе процедури, типу масажу комірцевої зони, скипидарні ванни Залманова, лікувальні ванни з травами) допомагають впоратися з ним повністю.