Як виявити симптоми вітрянки.

Вітряна віспа - гостре вірусне захворювання, що характеризується висипанням папуловезікулезнимі висипки при помірній інтоксикації. Збудником є ДНК-вірус, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, а також через прямі контакти з виділеннями дихальної системи або рідиною, що міститься в шкірних висипаннях заражених людей. Хвороба передається і непрямим шляхом - через заражену одяг, предмети загального користування або посуд. Люди, які перехворіли на вітряну віспу набувають стійкий імунітет до хвороби.
Інструкція
1
Тривалість інкубаційного періоду зазвичай становить від десяти до двадцяти одного дня. В більшості випадків це інфекційне захворювання починається з висипання на шкірі везикулезной висипки.
2
Висип при вітряній віспі з'являється одночасно з підвищенням температури або трохи пізніше, починає викликати сильний свербіж.
3
Елементи висипу мають характер макулопапул, які дуже швидко перетворюються в везикули, що мають овальну або округлу форму, однокамерний. Спочатку це маленькі червоні цятки на тілі, руках, ногах і обличчі. Незабаром вони набухають і наповнюються прозорою рідиною, утворюючи маленькі бульбашки.
4
Рідина в бульбашках дуже заразна, тому що містить живі віруси. Через три-чотири дні пухирці підсихають, перетворюються в скоринки, які відпадають через два тижні.
5
Висипання також спостерігаються і на слизових оболонках, що супроводжується хворобливістю і утворенням ерозій або виразок.
6
Протягом перших двох-трьох діб у багатьох хворих з'являються елементи продромальной висипки скарлатино- або кореподобного характеру.
7
За час хвороби може бути декілька хвиль висипання. На одному і тому ж ділянці шкіри при огляді можна побачити елементи на різній стадії розвитку висипу - макули, папули, везикули і скоринки.
8
Загальний стан людини залежить від тяжкості хвороби і від його здоров'я. У більшості випадків починається легкий жар і нездужання. Дуже часто спостерігається млявість, порушується сон, знижується апетит, з'являється дратівливість, іноді блювота і прискорений рідкий стілець.
9
Госпіталізацію хворих на вітряну віспу проводять за клінічними та епідеміологічними показниками. Зазвичай хворого ізолюють на дому. Ізоляцію припиняють через п'ять днів після останнього висипання.
10
Іноді після хвороби спостерігаються ускладнення: енцефаліт, міокардит, пневмонія, піодермін, помилковий круп, рожа.
Корисна порада
Вірус вітрянки дуже солодкий, швидко поширюється в закритих приміщеннях. Так що підчепити болячку можна і від сусіда по сходовій клітці.