Як вибрати колір шпалер на кухню. Які шпалери вибрати для кухні.

Раніше стіни на кухні звичайно фарбували олійною фарбою темних відтінків - це було швидко, просто і практично. Але сьогодні в дизайні приміщень на одному з перших місць стоїть естетичність, тому питання про вибір шпалер для кухні може бути досить важким, адже доводиться враховувати стільки факторів: стиль оформлення квартири, колір і дизайн меблів, функції цього приміщення і багато іншого. Крім того, потрібно пам'ятати, що колір може впливати на настрій і самопочуття людини.
Інструкція
1
Стіни - це фон для інтер'єру, що задає основний настрій. Щоб вибрати колір шпалер для кухні, проаналізуйте кілька важливих характеристик: освітленість, розміри - площа кімнати і висоту стель, - стиль дизайну. Наприклад, якщо на кухні недостатньо природного освітлення, відмовтеся від холодних і темних відтінків: «зігріти» і «освітлити» приміщення допоможуть бежевий, жовтий, помаранчевий або світло-коричневий кольори. В протилежному випадку, коли яскраве сонячне світло заливає кухню, потрібно уникати насичених кольорів. Так, приємний і теплий жовтий при такому освітленні може перетворитися в настирливий кричущого відтінку помаранчевий колір.
2
Колір шпалер може візуально виправити розміри кухні згідно з основними правилами дизайну інтер'єрів. Темні тони, як відомо, зменшують простір - не використовуйте їх для тісних приміщень. Психологи радять також уникати кричущих тонів в маленьких кухнях, вони можуть стати дратівливими. А в просторих приміщеннях не обклеювати стіни шпалерами холодних відтінків, інакше кухня може стати безликою і пустельній.
3
Вибираючи колір шпалер на кухню, пам'ятайте про сприйняття різних відтінків людиною і їх впливі на психіку. Наприклад, як би ви не любили червоний колір, яскраво-червоні стіни тільки перший час будуть здаватися оригінальними, свіжими й екстравагантними, але потім вони почнуть дратувати і псувати настрій. Якщо все ж ви схильні до такого вибору, підберіть такі відтінки червоного, як вишневий, кораловий, томатний - вони сприяють порушенню апетиту. Синій добре підходить для кухонь, оскільки володіє охолоджуючим ефектом.
4
Зелений, на думку психологів, добре впливає на травну систему. Особливо приємні салатний або фісташковий відтінки. Дуже часто кухні обклеюють шпалерами пастельних тонів, блідо-блакитного кольору, кольору червоної міді або жовтого глянцю. Білий - універсальний колір, який відмінно підходить майже в будь-якому випадку.
5
Не купуйте для кухні шпалери чорного або коричневого кольору, оскільки вони пригнічують апетит. Крім того, у багатьох людей такі відтінки асоціюються з брудом, яка недопустима на кухні.
6
Врахуйте колір і дизайн кухонних меблів при виборі шпалер. Як правило, традиційно для кухні вибирають меблі з темного дерева, в такому випадку підійдуть бежеві, персикові або білі стіни. Більш сучасні кухонні предмети зі скляними і металевими деталями відмінно виглядатимуть з червоними шпалерами, а матове скло - зі стильними квітами «махагон» або «венге».