Як виявити туберкульоз.

Туберкульоз - одне з найпоширеніших і найстрашніших захворювань. Вилікувати його можна. Причому ступінь успішності лікування напряму залежить від того, наскільки рано виявиться дане захворювання у людини. Тому так важливо уважно придивлятися до себе, щоб в разі чого виявити перші ознаки з'являються туберкульозу.
Інструкція
1
Симптоми туберкульозу іноді можна сплутати з проявами звичайного ГРВІ. Якщо у вас з'явилася підвищена стомлюваність, ви відчуваєте слабкість, як правило, підсилюється вранці, і зниження працездатності, це може говорити про можливу хвороби. Однак відразу не лякайтеся, якщо виявили у себе перераховані ознаки. Вони цілком можуть бути синдромами перевтоми. Крім цих симптомів на туберкульоз вказує також задишка, кашель з мокротою і постійна субфебрильна температура.
2
Також тривожними симптомами можуть вважатися різка втрата ваги, потовиділення, тахікардія і набухання лімфовузлів. Якщо до цього додається ще й біль у грудях, то візит до лікаря відкладати ні в якому разі не можна. Він проведе вам необхідне обстеження, яке включає в себе проби крові і рентген, на підставі якого і поставить вам діагноз. Далі залишиться тільки вибрати лікування.
3
Визначити наявність туберкульозу в організмі людини можна і за його зовнішнім виглядом. Такий хворий виглядає виснаженим, надмірно худим і блідими. Риси обличчя у нього загострюються, а на щоках починає грати нездоровий рум'янець. В деяких випадках можна стверджувати, що людина зовні стає дуже привабливим за рахунок загострення рис, які надають особі аристократичності. Проте це дуже нездоровий сигнал.
4
Як тільки ви помітите якісь дивні зміни у своєму організмі, відчуєте що щось йде не так, зверніться до лікаря. Адже хворі на туберкульоз, за статистикою, без вчасно розпочатого лікування в кожному третьому випадку гинуть. Інші можуть заробити хронічний перебіг, позбутися якого буде практично неможливо.
Корисна порада
Щоб уникнути важкого інфікування, необхідно зробити своєчасно всі щеплення від даного захворювання. Щороку перевіряйте стан організму реакцією Манту. Своєчасна профілактика допоможе вам або уникнути туберкульозу, або виявити його на ранніх стадіях.