Як поставити модуль пам'яті.

Модулі оперативної пам'яті безпосередньо впливають на продуктивність комп'ютера. Всю необхідну для роботи інформацію центральний процесор отримує безпосередньо з оперативної пам'яті .
Вам знадобиться
  • Програма Speccy.
Інструкція
1
Для підключення нових модулів пам'яті необхідно дотримуватися певні умови. Спочатку виберіть самі плати. Для цього визначте їх тип, вивчивши інструкцію до материнської плати. Для цього використовуйте паперову версію або відвідайте сайт виробника цього пристрою. З'ясуйте тип плат ОЗУ, з якими працює ваша системна плата. Якщо ви не змогли знайти потрібної інформації, то встановіть програму Speccy, скачавши її з сайту www.piriform.com.
2
Запустіть цю утиліту і перейдіть в меню «Оперативна пам'ять». З'ясуйте тип використовуваних плат. Це можуть бути модулі DIMM або DDR (1,2 або 3). Обов'язково подивіться обсяг пам'яті встановлених плат і тактову частоту їх роботи. Уточніть кількість вільних слотів для установки модулів пам'яті . Всю цю інформацію ви також можете отримати при роботі з програмою Speccy.
3
Придбайте нові модулі оперативної пам'яті . Якщо ви вирішили повністю замінити плати ОЗУ, то купіть комплект ідентичних плат. Це дозволить підвищити їх продуктивність в тому випадку, якщо системна плата підтримує режим двоканальної роботи ОЗУ.
4
Вимкніть комп'ютер. Обов'язково відключіть кабель живлення від системного блоку. Вийміть старі модулі пам'яті , якщо в цьому є необхідність. Підключіть нові плати пам'яті . Якщо ви використовуєте парні модулі, то встановлюйте їх у спеціальні слоти. Вони, як правило, пофарбовані в певні кольори.
5
Увімкніть комп'ютер і перевірте встановлені модулі. Для цього відкрийте панель управління і перейдіть в меню «Адміністрування». Клікніть по ярлику «Перевірка пам'яті Windows». Підтвердіть перезавантаження комп'ютера і дочекайтеся завершення перевірки стану плат ОЗУ. Якщо під час першого завантаження з'явиться помилка BSoD, то вимкніть усі модулі. Вставляйте їх по черзі, кожен раз вимикаючи ПК. Найімовірніше, помилка не в самих платах, а в їх початковому спільному визначенні.
Для обмеженого користувача персонального комп'ютера, інтереси якого обмежуються використанням офісних програм та відео ігор, процес установки нових компонентів в системний блок здасться містичної операцією. Насправді нічого складного в цьому немає. В материнській платі є відповідний кожному елементу роз'єм. За великим рахунком, набагато складніше відбудувати правильну роботу пристрою, ніж його підключити.
Вам знадобиться
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Вимкніть ваш персональний комп'ютер від електричного живлення. Від'єднайте системний блок від всіх пристроїв і встановіть його на те місце, де буде зручно встановити модуль пам'яті. Зніміть бічну панель корпусу. Для цього за допомогою викрутки викрутити утримують її фіксують гвинти. Як правило, їх два. Огляньте материнську плату. Знайдіть на ній роз'єм, відповідний модулю пам'яті. Іншими словами, знайдіть схожу плату, вже встановлену в роз'єм. Поруч неодмінно буде один або два вільних порту. З їх виявленням проблем виникнути не повинно.
2
Вийміть старий модуль пам'яті, якщо це необхідно. У випадку якщо ви вирішили додати модуль пам'яті, встановіть його в сусідній порт. Якщо старий модуль все ж потрібно витягти, знайдіть спеціальні засувки, розташовані з кожного боку від встановленого модуля пам'яті. Відведіть їх вниз. Переплутати вам не вдасться, оскільки дані елементи здатні рухатися всього в двох напрямках, з яких на даний момент вам доступно тільки одне. Після того як засувки будуть відведені, вийміть модуль пам'яті, потягнувши його на себе. Проблем з отриманням виникнути не повинно.
3
Вставте модуль пам'яті у вільний порт. Опустіть засувки, щоб зафіксувати модуль пам'яті в материнській платі. Зазвичай при установці засувки спрацьовують автоматично. Щоб це сталося, злегка натисніть на модуль при установці. Після того як операція установки успішно проведена, прикріпіть бічну панель системного блоку на місце, підключіть до нього всі раніше від'єднані пристрої і запустіть комп'ютер. Модуль пам'яті буде виявлений в процесі завантаження операційної системи. Обсяг операційної пам'яті буде відображений на першій сторінці завантаження. Якщо ви не звернули увагу, то є інший спосіб це перевірити. Клацніть правою кнопкою миші по іконці «Мій комп'ютер». У вікні серед параметрів системи буде відображений обсяг оперативної пам'яті. Якщо він не змінився, значить ви погано зафіксували модуль пам'яті. Проробіть вищеописані операції знову.