Як виміряти температуру ноутбука.

При роботі з мобільними комп'ютерами дуже важливо стежити за станом основних пристроїв. Звичайно потрібно періодично перевіряти температуру центрального процесора і відеокарти, щоб не допустити їх перегріву.
Вам знадобиться
  • - Speccy;
  • - SpeеdFan.
Інструкція
1
Причиною небажаного підвищення температури може послужити невірна експлуатація ноутбука. Іноді проблема полягає у псуванні системи охолодження комп'ютера. Встановіть програму Speccy, вибравши ту її версію, яка підходить до використовуваною операційною системою. Завантажити програму ви можете з сайту www.piriform.com
2
Запустіть програму і перейдіть в меню «Центральний процесор». Знайдіть поле «Температура» і з'ясуйте, що цікавлять вас дані. Якщо ви використовуєте процесор з декількома ядрами, то подивіться температуру кожного ядра окремо. Пам'ятайте про те, що в пасивному режимі роботи центрального процесора його температура не повинна перевищувати 60 градусів Цельсія.
3
Тепер перейдіть в меню «Графічні пристрої» і подивіться температуру відеокарти. У пасивному режимі вона повинна бути менше 55 градусів. Якщо у вас встановлені додаткові датчики, то з'ясуйте показники температури для материнської плати і жорсткого диска.
4
У тому випадку, якщо ви спостерігаєте підвищення температур вище допустимих норм, встановіть програму Speed Fan. Відкрийте головне меню цієї утиліти і самостійно збільште швидкість обертання лопатей потрібних кольорів. Для цього встановіть значення швидкостей у відсотках, використовуючи поля в нижній частині робочого вікна. Переконайтеся в тому, що температура нормалізувалася. Не блокуйте програму. Це може скасувати внесені зміни, що відносяться до параметрів роботи вентиляторів.
Корисна порада
Проведіть чистку системи охолодження мобільного комп'ютера. Пам'ятайте про те, що якщо ви розберете ноутбук, у якого не закінчився термін гарантійного обслуговування, сервісні центри можуть відмовити вам у його ремонті при поломці. У даному випадку розумніше провести зовнішню чистку і використовувати спеціальну охолоджуючу підставку.
При роботі з мобільним комп'ютером важливо стежити за температурою певних елементів. Своєчасне виявлення перегріву пристроїв дозволить запобігти їх псуванню і продовжити термін служби ноутбука.
Вам знадобиться
  • - Everest;
  • - Speccy.
Інструкція
1
Найбільш популярною програмою для визначення температури обладнання є Everest. Скачайте цей додаток і виконайте його установку. Перезавантажте комп'ютер.
2
Запустіть програму Everest. Зачекайте, поки завершиться сканування підключених пристроїв. Після запуску головного робочого вікна розгорніть підменю «Комп'ютер» і відкрийте пункт «Датчик».
3
Вивчіть надану інформацію. Переконайтеся в тому, що температура важливих пристроїв персонального комп'ютера знаходиться в допустимих межах.
4
Якщо ви хочете використовувати безкоштовні програми, скачайте програму Speccy з офіційного сайту розробників. Встановіть завантажене додаток і запустіть його.
5
Дочекайтеся надання інформації про стан обладнання. Пам'ятайте про те, що температура більшості пристроїв не повинна перевищувати 50 градусів Цельсія. Винятком є центральний процесор. Цей пристрій стабільно працює з температурою 60-65 градусів. Багато що залежить від конкретної моделі ЦП.
6
Після виявлення обладнання, температура якого перевищує рекомендоване значення, приступите до налаштування параметрів охолодження мобільного комп'ютера. Придбайте охолоджуючу підставку, якщо у вас є така можливість.
7
Практика показує, що використання підставки з додатковими вентиляторами дозволяє нормалізувати температуру всіх елементів ПК. Якщо цей спосіб не допоміг, перевірте якість роботи вентиляторів.
8
Виконайте очистку системи охолодження мобільного комп'ютера. Для початку пропилесосьте кулери, не вдаючись до розбирання ноутбука. Продуйте вентиляційні отвори феном. Природно, необхідно використовувати режим подачі холодного повітря.
9
Розберіть ноутбук і якісно очистіть всі вентилятори від пилу. Використовуйте для цього ватні палички. Змастіть кулери, якщо їх лопаті не обертається вільно.