Як доглядати за фікусом.

Догляд за фікусом - це необхідність правильно і своєчасно виконувати певні правила.

1. Розміщення фікуса в квартіреОчень важливо не тільки добре доглядати за фікусом, але в першу чергу правильно розміщувати його в квартирі. Фікуси не терплять частих переміщень, вони нерідко стають причиною хвороби рослин. Неприпустимо сусідство фікусів з протягами і прямими сонячними променями. Однак як виняток фікуси можна переміщати на свіже повітря, такі прогулянки благотворно позначаються на загальному стані растенія.2. Освітлення растеніяОчень значущим для фікуса є якість сонячних променів, які падають на його великі м'ясисті листя. Оптимальним для рослини є розсіяне світло, або ж штучне притенение. По можливості варто забезпечити фікусу контакт з ранковими променями сонця і при цьому огранити від полуденних.3. Температурний режімдля тих, хто хоче правильно доглядати за фікусом, основним питанням має стати температура повітря, яка повинна бути достатньо, але при цьому не надлишково високої (не більше 25 градусів Цельсія). Однак деяким видам фікусів, наприклад, ряболисті, необхідно менше тепла, їх можна виростити і розмножити при температурі 10 градусів Цельсія. Фікуси легше переносять прохолоду, ніж протяги і перепади температур. Це відбувається тому, що температурні коливання призводять до зміни температури грунт, що згубно практично для всіх видів фікусов.4. Особливості поліваПолівать рослина стоїть відповідно до його індивідуальними особливостями, адже, наприклад, великому фікусу необхідно більше вологи, ніж маленькому. Але все фікуси дуже важко переносять сухість повітря, саме тому необхідно обприскувати крону рослини кілька разів на день.5. Розмноження фікусовДля того щоб розмножити фікус, оптимальним способом є використання живців. Для цього необхідно обрізати гілку здорового рослини у весняний період і посадити її в оптимальну для фікуса грунт. Однак дана рослина має таку особливість як виділення особливого молочка, яке є в'язким і клейким. Для того щоб укорінення живця пройшло швидше, потрібно відразу після зрізу поставити його в теплу воду.

Різновидів фікусів існує понад 800. Ці рослини дуже подобаються любителям домашніх квітів через привабливого зовнішнього вигляду і показності. Догляд за різними видами фікусів має подібні принципи.

Догляд за фікусами

Оптимальна температура для цих домашніх рослин - 20 градусів, влітку вона може бути вище, але не можна допускати, щоб рослини перебували в приміщенні, де температура нижче 12 градусів. Практично всі фікуси не люблять протяги, а під прямі сонячні промені можна ставити тільки пестролістие види, які більш теплолюбні. Якщо повітря в квартирі сухий, фікуси потрібно обприскувати 1-3 рази в тиждень. Влітку рослини поливають рясно, не допускаючи пересихання ґрунту, взимку - 1 раз в 10 днів. Все фікуси не переносять застою води в грунті, тому в квітковому горщику обов'язково повинен бути дренажний шар з керамзіта.Подкормку фікусів влітку потрібно проводити 1 раз в 2 тижні. Найкраще для цього придбати комплексне добриво, але можна використовувати золу або настоянку кропиви. Взимку фікуси годі й удобрювати або робити це 1 раз в месяц.Чтоби ваші рослини виглядали красивими деревцями, крони фікусів вимагається формувати. Для цього проводите обрізку, зрізуючи макушечную частини і зайві гілки. З мелколістних видів, наприклад, фікусів Бенджаміна, можна сформувати скульптури у вигляді геометричних фігур - куль, циліндрів і т.д. Іноді в один горщик садять 2 або 3 таких квітки і в процесі росту переплітають їх стовбури джгутом або кіскою. Обрізати і формувати не можна ліровидний фікус.Молодие рослини пересаджують 1 раз в 2 роки. Новий горщик вибирайте не дуже великим - фікусу повинно бути затісно. Дорослі деревця пересаджувати не обов'язково, але необхідно періодично оновлювати верхній шар почви.Чтоби фікуси виглядали привабливо, можна придбати в магазині спеціальні поліролі. Цими коштами слід обробляти тільки верхню поверхню листя, не допускаючи попадання поліролі на стебла й інші частини рослин.

Хвороби фікусів

На поганий догляд, протяг, брак світла, недостатній або надмірний полив фікуси реагують опаданням листя або потьмянінням її кольору . Щоб вилікувати рослину, визначте причину його поганого самопочуття і усуньте ее.Слабое місце фікусів - коріння. Якщо ви поставите квітковий горщик на холодне підвіконня або підлогу, листя рослини можуть понікнуть.Сухіе і зморшкуваті листя свідчать надлишку світла або нестачі вологи в повітрі та грунті. Про надмірному поливі вам скажуть дрібні плями і пожовклі краю на лісточках.Із шкідників фікуси найчастіше вражають павутинний кліщ і щитівка. Павутинного кліща можна побачити на кінчиках пагонів і нижній стороні листя. Цей шкідник плете павутину, яка може покрити всю верхню частину рослини. Справитися з кліщем можна за допомогою промивання листя і частого оприсківанія.Щітовка викликає затримку росту, освіта коричневих крапок і липкого нальоту на листках і стовбурі. Без обробки рослини інсектицидами цей шкідник здатний дуже швидко знищити цветок.Серая гниль і грибкове ураження виникають унаслідок підвищеної вологості приміщення. Для лікування у рослини видаляють уражені частини, проводять його обробку інсектицидами, зменшують полив і обприскування.