Як заливати картриджі принтера.

Принтери для персональних комп'ютерів бувають трьох основних типів: лазерні, матричні та струменеві. Лазерні друкують пристрої використовують спеціальний порошок, який називається тонер. Матричні - фарбувальну стрічку, на зразок тієї, яка є в будь-якої друкованої машинці. А ось самі недорогі, струменеві принтери, залишають на папері слід за рахунок крапельок рідкої фарби. Картриджі до них можна перезаправлять.
Вам знадобиться
  • - спеціальне чорнило
  • - медичний шприц
  • - гумові рукавички
Інструкція
1
З'ясуйте точну модель і фірму-виробника вашого принтера. Картриджі , тобто ємності для чорнила, відрізняються один від одного. І точно так само відрізняються склади барвника в них. Тому знайдіть документацію на ваш пристрій, в якій буде вказана модель, наприклад Canon IP-1800. Вийміть обидва картриджа, чорний і кольоровий із принтера. В деяких моделях принтерів картриджів не два, а чотири, або шість - потрібно витягти все. Потім загорніть їх у папір і покладіть в целофановий пакет або пластиковий контейнер.
2
Купіть підходящі чорнило в будь-якому комп'ютерному магазині. Для цього знадобляться модель принтера або картриджі, які ви дістали з нього. Спосіб фасування може бути всіляким, від пляшечок до шприц-капсул. У кожному разі, придбайте медичні шприци об'ємом 5 кубічних сантиметрів (по одному на кожен колір) і гумові рукавички - це допоможе вам не забруднити руки барвником.
3
Розкладіть на зручному вільному столі ваші приналежності: чорнило, картриджі, шприци. Картриджі для струменевих принтерів бувають роздільні, коли для кожного кольору використовується свій контейнер, або суміщені. Суміщені звичайно крупніше і ширше в розмірах, один з них містить тільки чорне чорнило, а другий - три секції для трьох основних кольорів. Це жовтий, синій і малиновий.
4
Вимкнути з верхньої частини пластикову плівку з номером картриджа. Під нею ви побачите поглиблення або навіть закриті гумовою пробкою отвори для заливки чорнила. Візьміть голку і зробіть прокол, не надто глибоко, на три чверті картриджа в місці поглиблення. Це потрібно для того, щоб по слідах на голці побачити залишковий рівень і колір чорнила і уточнити місце, в яке потрібно заливати рідину. Якщо для чорного картриджа це менш важливо, то для кольорового переплутані кольори означатимуть неможливість використання принтера.
5
Наберіть в шприц близько чотирьох кубиків фарбувальної рідини. До цього моменту ви вже повинні точно знати, в якому місці картриджа знаходиться відсік для відповідного кольору. Повільно вдавите поршень, при цьому операцію проводите у положенні - дюзи, з яких чорнило вихлюпуються на папір, не повинні бути нічим притиснуті, також небажано торкатися їх пальцями. Повторіть процедуру з кожним з квітів.
6
Встановіть картриджі в принтер і запустіть його. Спробуйте щось надрукувати. Іноді варто зробити службову операцію "Очищення головок».
Струменеві принтери мають ряд переваг перед лазерними, але при цьому відрізняються і рядом недоліків. Одним з основних недоліків струменевих принтерів є те, що чорнило в картриджах закінчуються досить швидко, і картриджі постійно вимагають перезаправлення. Якщо у вас раптово закінчилися чорнило, але потрібно терміново щось надрукувати, ви можете спробувати заправити картридж струменевого принтера самостійно.
Інструкція
1
Запишіть або запам'ятаєте модель свого принтера, а потім в магазині комп'ютерних комплектуючих придбайте чорнило, підходящі для вашої моделі, проконсультувавшись з продавцем. Переконайтеся, що куплені чорнило підходять до вашого картриджу - тільки в такому випадку заправка буде вдалою.
2
Розстелите на робочому столі кілька згорнутих газет, заготуйте вату або туалетний папір для відтирання крапель зайвої фарби. Прочитайте інструкцію до чорнила, на якій повинен бути описаний порядок заливки чорнила в картридж.
3
Вийміть картридж із принтера і зафіксуйте його в заправної станції. Приєднаєте до контейнера з чорнилом голку і повільно, не поспішаючи, введіть чорнило в картридж допомогою цієї голки. Слідкуйте за тим, щоб фарби не було надто багато.
4
Залив потрібну кількість чорнил, витягніть картридж із кліпси і встановіть його вертикально, поставивши на складену в кілька разів туалетний папір. Деяка кількість фарби витече назовні.
5
Якщо фарба випливає занадто довго, можливо, у картриджі її занадто багато - візьміть шприц і відкачати невелика кількість чорнила з нижнього отвору в картриджі. Переконайтеся, що з картриджа більше не тече фарба, і встановіть його назад в принтер.
6
Роздрукуйте пробну сторінку і перевірте, чи не з'являються на тексті білі смуги. Якщо білі смуги з'явилися, прочистите сопла картриджа, вибравши відповідну функцію в налаштуваннях якості друку.