Як обробляти рани зеленкою. зеленка або йод для обробки ран.

Зеленка або діамантовий зелений - незамінний компонент практично кожної домашньої аптечки. Але не всі ми знаємо про те, як правильно обробляти рани зеленкою і в яких випадках варто вдаватися до допомоги даного препарату.
Інструкція
1
Зупиніть кровотеча з рани на давить. Обробіть рану розчином перекису водню (це необхідно для вимивання з важкодоступних ділянок елементів зараження). Нанесіть розчин 1-2% діамантового зеленого на рану. Зверху накладіть суху стерильну пов'язку. Повторну обробку рани зеленкою не рекомендується здійснювати менш ніж через 24 години.
2
Не наносіть кілька шарів зеленки на рану: так як розчин антисептика є спиртовим, надмірне його вживання може викликати роздратування або навіть опік шкіри. Діамантовий зелений випускається в 2 концентраціях: 1% і 2% -ний розчин. Для обробки саден у дітей слід використовувати 1% -ний розчин.
3
Обробляйте зеленкою тільки рани , схильні до гнійних запалень. Для обробки простих ран краще використовувати йод. Для обробки ран зі швами може використовуватися як зеленка, так і йод: призначення препарату повинен зробити лікар. Будьте обережні при обробці слизових - це має відбуватися під медичним контролем, щоб не спровокувати опік.
4
Замість зеленки допустимо накласти на рану бактерицидний пластир, який також містить просочення діамантовим зеленим, але з меншим ступенем концентрації.
5
Зеленка ідеально підходить для обробки гнійних висипань (фурункульоз, піодермія) - на відміну від йоду, вона менше сушить шкіру.
6
Не допускайте попадання спиртового розчину зеленки на слизову оболонку очей. Якщо ж це сталося - негайно промийте очі великою кількістю рідини. В разі збереження роздратування протягом години і більше зверніться до окуліста.
Зверніть увагу
Глибокі рани зеленкою не обробляли: це може привести до фарбування шкіри в зелений колір після загоєння рани.
Корисна порада
Зельонкою не можна обробляти рани, що кровоточать: спочатку потрібно зупинити кровотечу.