Як відсвяткувати ювілей.

Ювілей - це не звичайний день народження, а кругла дата. Його прийнято святкувати особливо, з розмахом. До ювілеїв відносяться всі «круглі» дати, але якщо говорити про дорослих людей, то особливо значущими вважаються ювілейні дні народження починаючи з 50 років. Так що потрібно налаштуватися і відсвяткувати ювілей з розмахом, на широку ногу. Але для цього потрібно все передбачити заздалегідь.
Інструкція
1
Насамперед слід скласти план. Наприклад, вирішити, де і як буде проходити ювілей. Його можна провести в ресторані або кафе, в квартирі або нічному клубі, на природі і в т.п. місцях. На цьому ж етапі слід подбати про складання меню і підрахунку фінансів, які будуть потрібні на проведення ювілею. Тамаду на ювілей також треба запросити заздалегідь і обговорити з ним сценарій свята, що буде складений згідно з вашими побажаннями. Тамадою може стати як спеціально навчена людина, так і хтось із ваших родичів і друзів.
2
Після того, як час і місце проведення ювілею відомі, тамада замовлений, меню обговорено, можна писати запрошення. Вони повинні бути урочистими і офіційними, тому без спеціальних листівок не обійтися. Такі листівки продаються в книжкових магазинах і кіосках з друкованою продукцією. Розсилати листівки треба за 3-4 тижні до торжества. Адже на ювілей прийнято дарувати солідні подарунки, і люди повинні підготуватися.
3
Напередодні ювілею можна приступати до оформлення залу. Зазвичай місце проведення свята традиційно прикрашають гірляндами, кулями, іншими атрибутами. Але можна використовувати в оформленні та живі квіти. Добре буде, якщо ваші близькі підготують забавну стінгазету з вашими фото та розповіддю про вас. Також чудово виглядають фотогалереї з ваших портретів, розвішаних по стінах. Сьогодні продається багато спеціальних жартівливих та серйозних плакатів про ювілеї. Ними також можна декорувати приміщення.
4
І ось настає сам ювілей. Зазвичай його прийнято робити з декількох частин. На самому початку торжества ведучий звичайно випереджає застілля, каже вступне слово. Потім починається саме свято - з їжею і тостами. Все це регулює тамада, від його вміння залежить, чи стане свято динамічним і радісним. Ювілей не повинен перетворюватися в просте поглинання їжі і спиртного. Все це повинно перемежовуватися з номерами шоу-програми. Вона обговорюється ще на етапі складання плану ювілею. Добре, якщо в шоу-програму будуть залучені гості. Це згуртує їх, зробить свято веселіше. Наступним етапом ювілею зазвичай стають танці. Вони можуть проходити під виступ ансамблю живої музики або магнітофон. Наприкінці свята ювіляр повинен звернутися до гостей із словом у. У ньому треба подякувати всім за любов і увагу, розповісти, як ви їх цінуєте. Відповідне слово краще підготувати заздалегідь. Можна обдарувати всіх гостей невеликими пам'ятними сувенірами.
В ході організації заходу все залежить від того, які ставляться цілі. Наприклад, якщо необхідно святкувати ювілей для компанії, захід має продемонструвати всім працівникам компанії і почесним гостям, партнерам, державним органам, що компанія займає високе положення на ринку, що у неї існує своя корпоративна культура, що є свої традиції поздоровлення ветеранів організації, і, що керівництво фірми високо оцінює старання молодих працівників.

Перед тим як почати писати сценарій для того щоб святкувати ювілей компанії, слід знати, що співробітники в роках втомлюються набагато швидше, ніж молоді. Тому перша частина свята повинна бути акцентована на старшу вікову групу. По закінченню двох годин, коли всі літні співробітники приймуть участь у розважальних програмах і конкурсах, необхідно перемкнути увагу на більш молоду аудиторію, яка готова веселитися хоч до утра.Стоіт відзначити, що в організації ювілею необхідно враховувати і сімейний статус ваших співробітників: адже вони не можуть затримуватися довго на захід. Як правило, ближче до дев'ятої години вечора ці працівники починають збиратися додому. Тому дуже важливо простежити, щоб вони встигли прийняти участь у святковій програмі і отримали свій подарунок від компаніі.На виході можна організувати в дев'ять вечора проводжаємо групу аніматорів, які будуть вручати гостям свята сувеніри та подарунки від компанії. Решту працівників слід розважати «до останньої людини», а якщо програма ювілею розрахована на вісім годин, тоді виступаючих артистів повинні змінити нові, в тих же костюмах.Еслі ви будете відзначати ювілей приватний, то організація заходу і написання його сценарію залежать від ювіляра і його думки. Більш заможні люди досить часто організовують епатажні вечірки, які здатні приголомшити своїх друзів. Адже коли людина досягла великих успіхів у бізнесі, високого становища в суспільстві, він бажає з солідного і звичного стану зануритися в інший стан, отримати нові відчуття від жізні.После написання сценарію варто перейти до вибору подарунків. Подарунки можуть бути досить різними - від незвичайної клумби з його улюбленими квітами, яка несподівано за ніч з'являється поруч з будинком ювіляра до вулиці на його честь чи організації симфонічного оркестру, виконуючого його улюблені пісні. Найважливіше - піднести ювіляру справжній у свято.