Як вивести пластилін з одягу.

Працювати з якісним м'яким і барвистим пластиліном і подібними йому дитячими масами для ліплення від сучасних виробників - одне задоволення. Ці матеріали дозволяють з легкістю створювати чудові саморобки, при цьому майже не липнуть до рук і тканини. При всьому різноманітті товарів для творчості класичні тверді цеглинки пластиліну користуються незмінним попитом. Часом у размягченном стані вони можуть забруднити одяг. Позбутися від таких забруднень зазвичай не складає особливих труднощів.
Вам знадобиться
 • - морозильна камера лили лід;
 • - пластиковий ніж або скребок;
 • - плямовивідник;
 • - пральний порошок;
 • - господарське мило;
 • - щітка (губка);
 • - пральна машина;
 • - вата;
 • - дрантя;
 • - нашатирний спирт;
 • - сода.
Інструкція
1
Дайте пластиліну на одязі повністю затвердіти, тоді основну масу забруднень можна буде з легкістю зішкребти. Рекомендується попередньо заморозити пляма, прикладаючи до нього поліетиленовий пакет з льодом. Добре б, по можливості, помістити забруднений річ в морозильну камеру - це дозволить прибрати з пор тканини більшість дрібних заморожених частинок без подальшої прання.
2
Починайте очищати охолоджене пластилін з одягу, діючи тупим боком ножа або пластиковим скребком. Можна скористатися також спеціальним ножичком, який входить в дитячий набір для ліплення. Діяти слід обережно (особливо на делікатних тканинах), щоб не пошкодити натуральні або синтетичні волокна.
3
Огляньте місце колишнього забруднення. Якщо пластилін не залишив після себе некрасивого ореолу, вважайте, ви впоралися із завданням. В іншому випадку доведеться ще раз чистити і застіривать річ. До складу цього пластичного матеріалу зазвичай входять натуральні барвники, віск (парафін), жири. Відповідно, вам знадобляться кошти для видалення кольорового плями і очищення жиру з одягу.
4
Купіть плямовивідник, відповідний для забрудненої тканини, і залийте ним пляма від пластиліну. Після цього річ потрібно випрати в машині-автоматі з пральним порошком. Температурний режим рекомендується вибрати максимально допустимий для конкретного полотна.
5
Видалити пляма від пластиліну можна і за допомогою різних підручних засобів. Підкладіть з виворітного боку заплямованого вироби декілька шарів дрантя і зачистите забруднення щіткою з м'яким ворсом або поролоновою губкою, густо намиливши її господарським милом. Насипте на пляму харчову соду і ще раз пройдіться по ньому щіткою (губкою). Тепер річ можна випрати і ретельно виполоскати.
6
Спробуйте очистити свіжий жирової ореол від пластиліну з допомогою нашатирного спирту, періодично змочуючи в ньому ватний тампон. Після видалення плями одяг необхідно прокрутити в автоматичній пральній машині або ж випрати вручну.
Корисна порада
Якщо ви маєте намір вивести пластилін з одягу, неодмінно вивчіть інформацію на бирці виробника про особливості догляду за тканиною. Кожне засіб для чищення слід вибирати тільки після його тестування в якомусь малопомітній місці вироби. Якщо ви не впевнені у стійкості забарвлення речі, краще віднесіть її в професійну хімчистку.
Всі знають, що ліплення з пластиліну дуже добре розвиває дрібну моторику дитячих рук. Але також добре відомо, що після дитячого ліплення всі поверхні навколо в пластиліні. Очищати м'який пластилін досить складно, якщо не знати деяких секретів очистки.
Вам знадобиться
 • Стек (спеціальний скребок)
 • Лід
 • Рослинна олія
 • Папір (серветки)
 • Спеціальне миючий засіб
Інструкція
1
Для того, щоб очистити пластилін від плоскої поверхні стола, вам знадобиться стек (спеціальний скребок). Після того, як дитина завершив ліплення, потрібно дуже акуратно зішкребти стеком пластилін з поверхні. Обов'язково потрібно звернути увагу на натиск стека при зборці пластиліну з лакованих поверхонь, щоб не подряпати лак.
2
Якщо в пластиліні забруднена іграшка, то потрібно поступити таким чином. Іграшку по можливості вимити в максимально гарячій воді з використанням спеціального миючого засобу. А потім, якщо пластилін повністю не відмився, потрібно стерти м'які залишки папером.
3
Якщо від пластилінового навали постраждала одяг малюка, то перш, ніж видаляти пластилін, річ потрібно заморозити. Для цього одяг потрібно помістити в морозильну камеру холодильника на годину або два, а потім акуратно зчистити замерзлий пластилін.
4
Таким же чином за допомогою холоду пластилін видаляється з килимів і підлогових покриттів. На пляму поміщається лід в пакеті і змінюється в міру танення, а потім замерзлий пластилін легко видаляється.
5
Також можна пробувати очищати пластилін за допомогою рослинного масла. Для цього масло наноситься на паперову серветку і пляма протирається. Після того, як пластилін очиститься, жирну пляму потрібно буде відіпрати.
6
Також пластилінові пляма на одязі можна очистити за допомогою послуг хімчистки. Перед тим, як нести забруднену річ, краще зателефонувати в хімчистку і дізнатися, чи працюють вони із забрудненнями такого роду.