Як змінити професію. Як ви змінили професію.

Раніше це було майже немислимо: професія вибиралася в юності, раз і назавжди. Юрист за освітою не міг, та й не думав навіть, влаштуватися на роботу не за фахом, освоїти щось нове. Зараз люди змінюють професію по два-три рази за життя, і це нормально. Хоча влаштуватися не за фахом в перший раз може бути досить важко.
Інструкція
1
Подумайте: що вам не подобається у вашій старій роботі, і яка робота вам до душі. Виходячи з цього, вам буде легше визначитися, чи потрібно вам міняти професію кардинально (наприклад, з учителя на флориста) або просто трохи віддалитися від вже заданого напрямку.
2
З першим варіантом все зрозуміло: доведеться отримувати нову освіту, закінчувати які-небудь курси і т.д. А щоб оплатити це освіта і мати гідний рівень життя в період навчання, потрібно буде ще попрацювати тим, ким ви вже працюєте. Таким чином, деякий час доведеться продовжувати робити те, що ви вже вмієте робити, але не хочете. Кардинальна зміна професії - процес довгий. Крім того, в процесі навчання ви можете розчаруватися в обраному курсі або освіті і почати думати про щось третьому.
3
Якщо ви вирішили швидше віддалитися від заданого напрямку, ніж міняти професію кардинально, або якщо ви просто твердо знаєте, що робота, яку ви робите, вам не подобається, але не знаєте точно, що вам може сподобається, варто задуматися про суміжних областях вашої професії з іншими професіями. Багато хто працює як би на стику професій, йдуть отримувати додаткову освіту, щоб бути фахівцем в декількох більш-менш близьких областях. Журналіст може спробувати себе в рекламі або копирайтинге, менеджер по продажам стати менеджером з пошуку клієнтів, люди з юридичною освітою нерідко добре себе почувають в закупівлях або кадровій справі, наймі персоналу (тих же юристів, наприклад).
4
Основна проблема зміни професії в тому, що багато роботодавців досі досить консервативні: якщо людина п'ять років пропрацював в одній сфері і раптом різко переходить в іншу, навіть близьку, це може їх насторожити. Вони швидше візьмуть випускника без досвіду роботи, але з профільного вузу, ніж спеціаліста з досвідом роботи в іншій сфері, незважаючи на його цілком підходящі знання та навички. Тому тому, хто хоче змінити професію, доведеться потрудитися, навіть щоб просто потрапити на співбесіду: зробіть акцент у вашому резюме саме на ті навички, які можуть стати в нагоді вам у вашій новій професії, обґрунтуйте в супровідному листі, чому вас цікавить саме ця сфера діяльності, підкресліть готовність навчатися і не забудьте про, нехай іноді другорядні, навички та знання, але додають вага будь-якому фахівцю, наприклад, вільне володіння англійською мовою.
5
Тим, хто змінює сферу діяльності, нехай і на близьку, варто задуматися про якийсь додатковій освіті, що дає хоча б базові знання. Це можуть бути курси, тренінги і т.д. Наявність навіть базової освіти має значення для роботодавця, крім того, ви будете краще знати те, чим вам належить займатися.