Як залучити дитину до навчання.

Іноді відбувається так, що дитині раптом стає нецікаво вчитися. Замість того, щоб після посиленої підготовки негайно почати потрясати всіх шкільними успіхами, він не чує вчителя, часто відволікається, роблячись на уроках млявим, думаючи про щось своє. Як же залучити дитини до занять, повернути йому бажання вчитися?
Інструкція
1
Як правило, будь-яку проблему легше попередити. Щоб у дитини виникло бажання вчитися, він повинен вміти це робити. А розвивати в ньому це вміння необхідно з раннього дитинства. Пам'ятайте, що підготовка до школи полягає не тільки в навчанні читання і рахунку. Крім цього потрібно започаткувати у розвитку у дитини та інших навичок: бажанні пізнавати нове, цікавитися і ставити питання, думати самому, творчої уяви. Тому з раннього дитинства заохочуйте допитливість свого дитини , допомагайте йому знаходити відповіді питання, отримуючи від цього задоволення. Тим самим ви будете сприяти розвитку у нього інтелектуальної здатності, найбільш істотної для людини. Відсилаючи малюка з важливими його численними питаннями до тата, бабусі тощо, ви відбиваєте у нього охоту добувати знання.
2
Якщо проблему попередити не вдалося, при її появі постарайтеся зрозуміти її справжні причини. Дитині цікаво вчитися там, де відбувається щось важливе для нього. Він не може добре освоїти поданий йому в нецікавою формі предмет. Часто саме через це пропадає інтерес до навчанні в учнів. Тут вже батькам доведеться потрудитися і проявити фантазію. Постарайтеся навчити дитини отримувати радість від пізнання нового. Зробіть так, щоб процес навчання для школяра був пригодою, грою. Не змушуйте і не карайте дитини , зацікавлюйте і заохочуйте, хваліть за проявлений інтерес, а не тільки за результати. Допомагайте дитині виконувати домашнє завдання, якщо у нього щось не виходить. Пояснюючи матеріал, знайдіть цікаві приклади, «забіжіть» вперед і трохи затроньте нову тему - постарайтеся викликати у нього цікавість.
3
Може бути, дитина втомилася фізично і емоційно. Звільніть його на якийсь час від додаткових занять у спортивній секції. Більше часу приділіть прогулянкам на свіжому повітрі і спільному спілкуванню: подивіться який-небудь хороший фільм, почитайте, спорудити разом літак або будиночок.
4
Обговоріть з учителем виниклу проблему, щоб почути думку з боку, зрозуміти причини. Можливо у дитини не виходить налагодити спілкування з однокласниками і вчителями. Вникніть в суть проблеми, зверніться до психологів, щоб спробувати виправити ситуацію. У разі невдачі переводите дитини в інший клас або школу.
5
Не забувайте про те, що потреба в любові - одна з фундаментальних потреб людини, особливо це стосується дитини . Приділяйте йому якомога більше любові та уваги, незважаючи на отримані в школі оцінки. У дитини розвивається неприязнь до себе, якщо постійно лаяти його і вселяти, що він поводиться погано. А це в значно більшому ступені, ніж будь-яка інша психологічна проблема, заважає навчанню, любові і життя.
Багато предметів і дисципліни здаються учням і студентам нудними, а змусити себе вчити все одно треба. Необхідно навчитися налаштовувати себе на навчання, ставити собі установку на інтерес. Тоді й з'являться бажані результати.
Інструкція
1
Займайтеся навчанням в спеціально відведеному для цього місці. Створіть підходящі умови. Приберіть подалі плеєри, журнали, косметику, м'які іграшки, яскраві постери та інші речі, які привертають до себе увагу. Ваше місце має у вас викликати асоціації з навчанням. Займайтеся в добре освітленому, спокійному місці, там, де вас ніщо не відверне. Починайте з самого нелюбого для вас завдання. Після його виконання винагородите себе який-небудь приємною дрібницею за успішно виконану домашню роботу.
2
Плануйте свій день. Виділіть достатню кількість часу на навчання. Чіткий графік допоможе вам налаштуватися на заняття. Подумайте, в який час доби ви будете вчитися найефективніше. Не варто відкладати самостійні заняття на кінець дня, особливо якщо предмет дається вам насилу.
3
Вмотивуйте себе на навчання. Мотивація для успіху необхідна. Задумайтеся про те, чого ви хочете досягти. Бажано викладіть свої цілі в письмовому вигляді. Тепер ви будете чітко усвідомлювати, що ви не витрачаєте час даремно, вивчаючи нудний предмет, а наближаєтеся до своєї мети.
4
Поставте перед собою конкретну задачу. Оцініть свої можливості. Не потрібно недооцінювати себе, але і ставити непосильну задачу також не варто. Зробіть її помірно складною. Якщо задача надто легка або занадто складна, в учня зникає мотивація. Докладайте більше зусиль на початку занять, і потім вивчалася тема стане простою і зрозумілою. Інтерес пропадає, коли учень чогось не розуміє. Постарайтеся розібратися в темі ґрунтовно. Ви відчуєте задоволення від виконаної роботи, коли у вас все почне виходити.
5
Не засмучуйтеся через невдачі. Апатія до навчання виникає, коли ви відчуваєте, що сильно відстали і не можете наздогнати інших учнів. В такому випадку вам залишається тільки махнути на все рукою і заявити, що навчання марна. Насправді, чим менше ви витрачаєте часу на навчання, тим складніше потім змусити себе учіться.Старайтесь не пропускати заняття, після декількох прогулів ви відразу відчуєте, що відстаєте від інших. Негативне ставлення до навчання з'являється тоді, коли ви не можете впоратися з вивченням матеріалу. Незважаючи ні на що, відвідуйте заняття. Робіть помилки, вам їх виправлять. Задавайте питання, і вам пояснять. На уроках створюється сприятлива середа, сприяюча розумовою досягненням. З часом ви відчуєте прогрес.
6
Успішне виконання завдань надихає на подальший розвиток. Частіше застосовуйте творчий підхід і не бійтеся труднощів.