Як дізнатися витрата бензину.

Здавалося б, проблеми підрахунку витрати палива зараз не повинно бути, оскільки сучасні автомобілі оснащуються все більш досконалою електронікою. Але, як показує практика, показання витратомірів часто дуже приблизні і не дають повного уявлення про реальний витраті бензину. У такому випадку доведеться зайнятися підрахунками самостійно.
Інструкція
1
Доведеться згадати дідівські способи, які, як виявилося, не втратили своєї актуальності і в наші дні. Заправтеся на найближчій АЗС «під пробку» і зафіксуйте при цьому пробіг автомобіля. Теж саме виконайте при наступній повній заправці. Якщо між ними були й проміжні заправки, то збережіть чеки, так як в них вказано кількість бензину. Визначте пробіг, порахувавши різницю в показаннях спідометра, наприклад, вона буде дорівнює 350 км, а кількість витраченого палива відповідно до ваших чеками - 30 літрів. Витрата палива в розрахунку на 100 км пробігу розраховується за наступною формулою: (30 л: 350 км) х 100 км = 8.57 л. Однак не варто думати, що це абсолютний незмінний показник. Витрата палива залежить від безлічі чинників - стилю водіння, часу стояння в пробках, сезону, стану доріг та транспортного засобу.
2
Не варто забувати і про погрішності, якими «страждає» навіть найсучасніше заправний обладнання на АЗС. Як показали виміри, чим більше палива ви заливаєте в бак, тим більше недолив і, навпаки, при маленьких «порціях» - все чесно. Так що не дивуйтеся, якщо ваш пробіг при трьох заправках по 10 літрів буде таким же, як і при разової 40-літрової заправці.
3
В умовах автотранспортних підприємств норми витрати палива визначаються відповідно до Розпорядження Мінтрансу РФ від 14.03.08г. Зокрема, воно передбачає збільшення витрати палива при проходженні по гірських і високогірних ділянках. Так, на висоті понад 3000 м витрата палива збільшується в середньому на 20%. Існую аналогічні норми і для міст з певною чисельністю. Якщо ви живете в місті з населенням, що перевищує 3 млн. Чоловік, то сміливо можете додати собі 25%, а в місті з населенням до 250 тис. Чоловік цей показник буде значно менше - всього близько 10%.