Як складати негативні числа.

Арифметичні дії з негативними числами людині доводиться виконувати досить часто. Найпоширеніший випадок пов'язаний з вимірами вуличної температури. Наприклад, вам потрібно дізнатися, на скільки градусів температура піднялася або опустилася в порівнянні з попереднім днем. Зі складанням і відніманням негативних чисел стикаються і ті, у кого виникає необхідність визначити співвідношення висот, якщо досліджуваний об'єкт знаходиться нижче рівня моря.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - лінійка.
Інструкція
1
Згадайте, що таке модуль числа. При додаванні і відніманні негативних чисел зручніше діяти саме з модулями, тобто з абсолютними значеннями чисел. Для позитивного числа і нуля модулем буде саме це число, для негативного - тільки його значення, без всякого знака. Модуль прийнято позначати двома вертикальними смужками, праворуч і ліворуч від числа. Наприклад, модулем числа -6 є? |6|.
2
? Розгляньте, які числа вам потрібно скласти. Негативне число можна скласти з позитивним або ж з іншим негативним. Способи дії при цьому, так само як і результати, будуть різними. При складанні двох негативних чисел складіть їх модулі і поставте перед результатом загальний знак. Тобто (-10) + (- 18) = (- 28).
3
? Складання двох негативних чисел нічим, крім знака, не відрізняється від аналогічної дії з позитивними числами . Тому вираз можна перетворити. Прибравши дужки, ви отримаєте приклад у вигляді -10-18. Знак можна винести за дужку - тоді вираз записується як - (10 + 18) = - 28.
4
? Дещо інша справа, якщо одне з чисел позитивне, а інше - негативне. У цьому випадку відніміть менший модуль з більшого. Тобто в прикладі (-10) +18 необхідно відняти 10 від 18. Виходить 8. Оскільки позитивне число в цьому випадку має більший модуль, то і перед результатом ставиться плюс або взагалі нічого не пишеться.
5
? Розгляньте інший варіант дії з цими ж модулями. Наприклад, якщо позитивним буде 10, тобто число з меншим модулем. У цьому випадку приклад виглядає як 10 + (- 18). Відніміть менший модуль з більшого. Виходить 8, але, оскільки більшу абсолютне значення у негативного числа, то перед результатом ставиться мінус.
6
? Дією, зворотним додаванню, є віднімання. При відніманні негативних чисел знак від'ємника змінюється на протилежний. Якщо з -18 відняти -10, то приклад можна перетворити так: (-18) - (- 10) = - 18 + 10 = -8. Віднімання чисел з різними знаками аналогічно додаванню двох негативних чисел. Тобто (-18) - (+ 10) = - 18-10 = -28.
Корисна порада
? При множенні і діленні двох негативних чисел мінус скорочується, а при цих діях з одним позитивним і одним негативним числом - залишається.? При більшій кількості доданків складіть всі позитивні числа, потім всі негативні і проведіть дію точно так само, як і з двома.? Для того щоб краще зрозуміти, що відбувається з негативними числами, коли ви їх складаєте, зробіть числову лінійку. Це просто горизонтальна пряма. Поставте позначку "0". Вправо відкладайте рівні відрізки, прийнявши їх за позитивні числа. Наприклад, 1 буде розташовуватися на відстані 1 см від нуля. Негативні числа відкладіть вліво. Відкладіть НЕ числової прямої 10 одиниць вліво. Вийде число (-10). Щоб додати до нього (-18), відкладіть вліво 18 одиниць. Щоб відняти це число, відкладіть його від (-10) вправо.