Як переглянути образ диска.

Файли, що містять точний образ оптичного диска, призначені для передачі його вмісту по електронних мережах або транспортування з використанням інших типів носіїв. Згодом з цього файлу можна відтворити точну копію оригінального диска на фізичному носії або її імітацію в віртуальному влаштуванні читання. Для таких операцій потрібне спеціалізоване програмне забезпечення, а для простого перегляду вмісту файлу з образ ом диска в багатьох випадках можна обійтися і без нього.
Інструкція
1
Якщо образ диска, який вас цікавить, зберігається у файлі з розширенням iso, то для його перегляду можна скористатися будь-якою програмою архівації. Цей формат не є власністю якоїсь компанії, тому використовується найбільш широко, а виробники архиваторов мають право включати його в список підтримуваних форматів своєї продукції. Якщо у вашому комп'ютері така програма ще не встановлена, то виберіть, наприклад, WinRAR (http://win-rar.ru) або 7-zip (http://7-zip.org) - ці додатки і крім перегляду образ ов дисків будуть вельми корисні.
2
Використовуйте найбільш зручний вам спосіб для перегляду вмісту iso-файла - це можна робити через стандартний файл-менеджер ОС або в самій програмі-архіваторі. Файл-менеджер ОС Windows (Провідник) запускається подвійним клацанням по іконці «Мій комп'ютер» на робочому столі або одночасним натисканням клавіш Win і E. По дереву папок у лівій панелі менеджера файлів перейдіть в каталог, що містить файл образ а диска, і відкрийте його подвійним клацанням. Провідник передасть вибраний вами файл встановленому в системі архіватор, а той від образ ит його вміст в своєму вікні.
3
При бажанні обійтися без "Провідника" запустите архіватор з головного меню ОС або за допомогою ярлика на робочому столі, а потім натисніть клавіші Ctrl + O. Ці «гарячі клавіші» викликають діалог відкриття файлу незалежно від того, яка саме програма архівації у вас встановлена. Знайдіть потрібний файл і клацніть по кнопці «Відкрити» - додаток від образ ит у своєму вікні список файлів обраного образ а.
4
Якщо образ диска має формат, відмінний від iso, то використовуйте спеціалізовані додатки для роботи з файлами цього типу. Наприклад, файли образ ов з розширенням nrg є «рідними» для програми Nero Burning ROM, vcd-файли - для програми VirtualCD, pqi - для DriveImage і т.д. Існує також група додатків-емуляторів, призначених для імітації приводів оптичних дисків - наприклад, DAEMON Tools, Alcohol 120%, PowerISO і т.д. Ці програми розраховані на роботу з великою кількістю форматів образ ов диска.