Чому бояться темряви.

Боязнь темряви (або ніктофобія, ахлуофобія) переслідує не тільки дітей, а й багатьох дорослих людей. Існує кілька причин, за якими виникає страх перед темрявою і самотністю.
Найбільш поширеною гіпотезою є надмірна фантазія людини. Наприклад, враження після переглянутого фільму або розказаної історії призводять до того, що в темній кімнаті починають представлятися різні фігури, силуети і неприємні шарудіння. Як правило, порушення психіки починається з раннього дитинства, коли батьки лякають неслухняних дітей чудовиськами, бабайками та іншими негативними персонажами казок. Дитячу свідомість починає бурхливо реагувати на такі фрази, поступово переходячи в фобію.Второй причиною появи страху перед темрявою є почуття самотності і невідомості. Таким чином, наступ темряви тягне за собою загострення депресії та стресу. Людську уяву настільки багато і непередбачувано, що призводить до негативних думок на різні теми (невдачі на роботі, проблеми в особистому житті). Як правило, люди в такому стані намагаються всіляко розвіяти сумні думки переглядом телевізора, спілкуванням з близькими людьми і т.д.Более глибокої гіпотезою появи фобії перед темрявою є історичні корені. На початку розвитку цивілізації людина дбав про створення надійного житла, щоб убезпечити себе і своїх близьких людей. Як правило, одним із способів захисту був вогонь, який був не тільки джерелом світла, але й ефективною зброєю проти ворогів. При його відсутності людство ставало вразливим і незахищеним від різних напастей.Налічіе страху перед темрявою є проблемою для людини. Але для таких людей можна порадити, щоб вони здраво оцінили обстановку і по можливості звернулися за допомогою до фахівця. Професіонали в галузі психології можуть виявити джерело проблеми і сприятливо позбавити вас від фобії. Дуже часто на початковому етапі не потрібно використання лікарських препаратів. Наприклад, для позбавлення від страху темряви можна завести домашнього вихованця, вірного супутника життя, щоб не відчувати себе самотнім.
Боязнь темряви може виникнути в дитинстві. Люди, схильні цієї фобії, побоюються невідомості і того, що може ховатися в імлі. Проте з цим страхом можна працювати.
Вам знадобиться
  • - ліхтарик;
  • - запальничка;
  • - свічка;
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - пов'язка на очі.
Інструкція
1
Подумайте, як у вас міг сформуватися страх темряви. Можливо, в дитинстві вас карали тим, що замикали в темній кімнаті, або лякали темрявою. Розуміння того, звідки родом ваша боязнь, допоможе вам впоратися з нею.
2
Використовуйте аутотренінг в боротьбі зі своїм страхом. Повторюйте собі, що темрява не представляє для вас небезпеки. Думайте про те, що імла для вас не є небезпечною. Згадайте про те, як виглядають предмети і місця при денному світлі і зосередьтеся на тому, що їх сутність з наступ темряви не змінюється.
3
бадьоро. Якщо вам потрібно пройти через темний ділянку дороги або приміщення, згадайте який-небудь анекдот, піти пісню, про себе або вголос, читайте вірші. Коли немає сил бути хоробрим, спробуйте здаватися сміливцем. Часом бравада допомагає підняти дух.
4
Постарайтеся звикнути до темряви. Ходіть з закритими очима днем. Після кількох таких тренувань ви перестанете відчувати себе беззахисним перед темрявою. З часом вам стане більш комфортно без світла.
5
Носіть з собою ліхтарик. Він допоможе розсіяти млу і послабити ваш страх. Якщо немає ліхтарика, використовуйте світло від полум'я запальнички або підсвічування в мобільному телефоні.
6
Спробуйте позбутися свого страху за допомогою візуалізації. Намалюйте чудовиськ, які можуть причаїтися в темряві, в карикатурному стилі. Виставите монстрів у смішному світлі, а потім порвіть малюнок.
7
Намагайтеся частіше зустрічатися зі своїм страхом лицем до лиця, щоб позбутися фобії. Поступово приглушує світло, посидьте з однією лише запаленою свічкою при вимкненому світлі.
8
Звикайте до темряви. Не спіть з включеним нічником або телевізором. Щільно задерніте штори або надягніть пов'язку на очі, погасите будь-які джерела світла. Інакше вам буде складно побороти свій страх темряви.