Як допомогти дитині при адаптації до школи.

Вступ до школи - дуже важливий етап у житті дитини, малюк вступає в нові для нього ділові відносини. Щоб перший рік навчання пройшов легко, батькам потрібно допомогти дитині при адаптації до школи.
Інструкція
1
По-перше, налаштуйте себе на те, що всі діти через це проходять. По можливості віддайте дитину в школу, коли йому вже є повних сім років. Адже часто йому не вистачає саме одного року «вільного життя», щоб стати успішним учнем. Присвятіть цей рік самостійній підготовці дитини до школи.
2
По-друге, при учайте дитину до дисципліни через гру, в якій ви будете зображувати вчителя, а він - учня, а потім мінятися місцями. Багатьом дошкільнятам дуже цікаво грати в школу, вони ходять на справжні уроки вже морально підготовленими. Під час такої гри давайте дитині матеріал справжньої школи, посадіть поруч з ним велику іграшку, яка зображає його сусіда по парті. Можна просити дитину пояснити своєму сусідові які-небудь важкі завдання.
3
По-третє, допоможіть дитині розвивати тонкі рухи рук. Займайтеся з ним малюванням, ліпленням і складанням конструктора з дрібними деталями. Це допоможе йому швидше навчитися письму.
4
По-четверте, ви проходите шлях адаптації до школи разом з дитиною, але не робіть за нього все. У подальшому вчитель не повірить, що відмінно зліплена вами кінь була зроблена самою дитиною. І більше ніж у половини класу коні будуть майже як у справжніх скульпторів, це своєрідне батьківське змагання. Проте одна справа - зліпити йому коня, інше - дати переписати вирішену вами завдання. Малюк повинен сам знаходити ідею рішення.
5
По-п'яте, дитина не повинна вважати, що домашні завдання він виконує для вас. Вам просто не вистачить сил стояти над ним багато років і контролювати роботу з кожного предмета. Тому заохочуйте в ньому здорове честолюбство, щоб у нього було бажання поліпшити свої результати і в майбутньому перевершити однокласників.