Як налагодити взаємодію членів сім'ї ?

Сім'я - гавань серед бур житейських. Вона вкриває спокоєм і дає захищеність своїм членам. Хороша сім'я - місце, де людина може зібратися з силами і підготуватися до подолання важких випробувань зовнішнього світу. Щоб зробити сім'ю мирної гаванню, потрібно налагодити взаємодія членів сім'ї .
Інструкція
1
По-перше, створіть в родині обстановку захищеності і комфорту. Для цього кожен член сім'ї , дорослий або дитина, повинен знати, що його можуть засудити всередині сім'ї , але не дозволять робити це людям зовнішнім. Дитину можна покарати, але ні в якому разі не говорити про це стороннім. Не можна нікому говорити про погані вчинки своїх домочадців, всі проблеми повинні вирішуватися всередині, щоб не викликати хворобливого розчарування. До психолога з приводу сімейних проблем можна звертатися тільки за згодою тих близьких людей, відносини з якими ви збираєтеся обговорити. Будьте дуже обережні - довіра будується довго, а руйнується миттєво.
2
По-друге, створіть сімейні традиції. Дайте домашнє завдання членам сім'ї - знайти такі ритуали, які їм могли б сподобатися. Можна підглянути у інших сімей, можна побачити по телевізору, можна знайти в інтернеті. Наприклад, є відмінна традиція щосуботи вечорами збирати сімейну раду, на який будуть виноситися проблеми сім'ї та завдання на майбутній тиждень - це дуже зближує. Право висловитися повинно бути навіть у маленьких дітей, хоча рішення, звичайно, повинні приймати тільки дорослі. Однак це вчить дітей висловлювати свої думки і дискутувати. Можна просто розповідати цікаві історії з життя, спілкуватися і ділитися підготовленим матеріалами на заздалегідь задані для підготовки теми.
3
По-третє, придумуйте собі завдання з самовдосконалення і просите близьких контролювати вас. Можна давати за зауваження певну суму грошей, навіть дітям. Людей дуже зближує таке емоційне взаємодія , та й своїх цілей ви досягнете швидше, якщо за вами буде постійно спостерігати стільки очей.
4
По-четверте, намагайтеся виступати посередником у конфліктах дітей і дорослих, якщо вони не можуть вирішити проблему самі. Однак ви не повинні брати на себе роль рятівника нещасної жертви. Ви повинні запропонувати конфліктуючим сторонам самим знайти рішення проблеми.