Як перевірити працездатність блоку.

Блок живлення - складова частина системного блоку , що подає напругу на всі основні елементи комп'ютера: материнську плату, приводи, вінчестер, і так далі. На нього подається стандартне вхідний харчування в 220В, яке потім розподіляється на мікросхеми та електроніку.
Вам знадобиться
  • - блок живлення;
  • - вольтметр/мультиметр.
Інструкція
1
Виконайте швидку перевірку блоку харчування без підключення до пристроїв і апаратурі. Візьміть його 20-голковий роз'єм, знайдіть провід зеленого кольору і замкніть з будь-яким проводом чорного кольору. Якщо на блоці почав крутитися вентилятор, значить в цілому блок живлення працездатний. Для більш детальної перевірки використовуйте наступні кроки.
2
Знайдіть на блоці наклейку, на якій розміщується інформація про допустимі значеннях струмів навантаження на каналах, зазвичай вона розташовується на бічній стінці. Далі виконайте перевірку напруги на кожному з каналів за допомогою мультиметра, щоб визначити працездатність блоку , а точніше, окремих його елементів. Також інформацію про «ідеальних» показниках і можливих допуски можна знайти на офіційному сайті виробника.
3
Підключіть блок живлення послідовно зі звичайною лампою розжарювання, щоб уникнути «феєрверків». Увімкніть блок в мережу, виміряйте щодо спільного проведення напруга на дев'ятому контакті роз'єму материнської плати. Якщо всі свідчення відповідають допустимим значенням, підключіть БП безпосередньо. Увімкніть блок. Для цього замкніть 14 і 15 роз'єм материнської плати.
4
«Навантажите» блок, щоб виконати вимірювання та оцінити працездатність БП. Для цього необхідно подати навантаження на нього, хоча б на половину максимального струму. У випадку з 250W блоком це буде 11 ампер. Як навантаження використовуйте потужні дротяні резистори, наприклад, ПЕВ.
5
Але будьте уважні, дана навантаження може стати смертельною для більшої частини дешевих блоків. Тому наблизьте навантаження до нижньої межі значення струму. Враховуйте також, що на резистори потужність розсіюється. Для + 12В потужність приблизно становить 20-25Вт. Вибирайте навантажувальні резистори з таких міркувань.
6
Підключіть навантаження і виміряйте свідчення, щоб виконати перевірку працездатності БП, якщо значення напруг відповідають показникам таблички, то блок придатний для експлуатації.