Як розібрати зеніт. Як зняти верхню кришку з зеніту б.

« Зеніт » - це фотоапарат виробництва СРСР, який досі використовується фотолюбителями «старої» гарту. Даний апарат є професійним фотоапаратом і дає дуже високу якість знімків при правильному налаштуванні. Для того щоб він довше вам прослужив, періодично чистіть його «пір'ячко».
Вам знадобиться
  • - фотоапарат «Зеніт»;
  • - викрутка;
  • - надфіль.
Інструкція
1
Витягніть лімб зворотного перемотування фотоплівки, щоб розібрати фотоапарат. Встановіть його в такому положенні, щоб зручно було вигвинтити гвинтик, що знаходиться в його підставі. Після цього вигвинтите гвинт і витягніть і видаліть лімб разом з віссю.
2
Якщо пружина, яка перебуває на втулці, не вийшла разом віссю, витягніть її круглим надфілем. Свінтіла кільце з лімба, перед цим знайдіть на його обідку гвинт і ослабте його кріплення. Притримаєте вилку, потім проти годинникової стрілки Свінтіла кільце з внутрішньої сторони апарату.
3
Видаліть з фотоапарата вилку, після того, як ви зняли кільце. Для подальшого розбирання « Зеніт а» зніміть калькулятор експометра. Муфта, на якій кріпиться калькулятор, має на денці внутрішньої частини спеціальні поглиблення для затяжних інструментів. Для її відгвинчування зробіть торцевої ключ з трубки, відповідної за розміром. Вигвинтите муфту, зніміть деталі калькулятора. Зніміть лімб швидкостей, а потім покажчик, що перемикає лампи/спалаху.
4
Видаліть курок заводу, щоб можна було зняти кришку. Для цього відкрутіть затискну гайку і зніміть диск лічильника. Потім зніміть затискну шайбу за годинниковою стрілкою, в проріз вставте ключ або затискної інструмент. Аналогічно видаліть муфту великого діаметру. Вигвинтите три гвинти, зніміть важіль заводу. Після цього можна зняти кришку, щоб розібрати фотокамеру. Вигвинтите гвинти кріплення, стягніть кришку.
5
Вигвинтите шість гвинтів з верхнього паска, щоб зняти кожух. Вигвинтите гвинти викруткою точного розміру на пентапризме, заберіть її в коробку з ватою. Для того, щоб зняти дзеркальне пристрій, зніміть гвинт з рами подушки, яка затискає накладку навісу гачка. Далі зніміть гвинти біля основи апарату, що кріплять планку важеля. Потім зніміть фіксатор дзеркала.