Як побудувати третій вид.

Одна з найбільш захоплюючих завдань нарисної геометрії - побудова третього виду при заданих двох. Вона вимагає вдумливого підходу і педантичного виміру відстаней, тому не завжди дається з першого разу. Проте, якщо ретельно слідувати рекомендованої послідовності дій, побудувати третій вид цілком можливо, навіть без просторової уяви.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - лінійка або циркуль.
Інструкція
1
В першу чергу постарайтеся по двом наявним виду м визначити форму окремих частин зображеного предмета. Якщо на вигляді зверху зображений трикутник, то це може бути трикутна призма, конус обертання, трикутна або чотирикутна піраміда. Форму чотирикутника можуть прийняти циліндр, чотирикутна або трикутна призма або інші предмети. Зображення у формі круга може означати кулю, конус, циліндр або інші поверхні обертання. Так чи інакше, спробуйте уявити загальну форму предмета в цілому.
2
Расчертите кордону площин, для зручності перенесення ліній. Почніть перенос з самого зручного і зрозумілого елемента. Візьміть будь-яку точку, яку ви точно «бачите» на обох виду х і перенесіть її на третій вид. Для цього опустіть перпендикуляр на межі площин і продовжите його на наступній площині. При цьому врахуйте, що при переході з виду зліва на вид зверху (або навпаки), необхідно користуватися циркулем або відмірювати відстань за допомогою лінійки. Таким чином, на місці вашого третього виду перетнуться дві прямі. Це і буде проекція вибраної точки на третій вид. Таким же чином можна переносити скільки завгодно точок, поки вам не стане зрозумілим загальний вигляд деталі.
3
Перевірте правильність побудови. Для цього виміряйте розміри тих частин деталі, які відображаються повністю (наприклад, стоїть циліндр буде одного «зростання» на вигляді зліва і вигляді спереду). Для того, щоб зрозуміти, чи нічого ви не забули, постарайтеся подивитися на вигляд спереду з позиції спостерігача зверху і перерахувати (хоча б приблизно), скільки має бути видно кордонів отворів і поверхонь. Кожна пряма, кожна точка повинні мати відображення на всіх виду х. Якщо деталь симетрична, не забудьте зазначити вісь симетрії і перевірити рівність обох частин.
4
Видаліть всі допоміжні лінії, перевірте, щоб усі невидимі лінії були відзначені пунктирною лінією.