Як зістарити дерево.

Технології старіння дерева можуть знадобитися, коли вам захочеться надати сучасному предмету вид старовинного вироби, що пережив з вашою родиною кілька поколінь. Іноді така обробка просто необхідна, щоб дерев'яний елемент не вибивався із загального інтер'єру. Як можна зістарити дерево?

Інструкція
1
Термообробка

Цей спосіб полягає в обпаленні деревини, при якому її м'які шари згоряють, а за рахунок твердих проявляється текстурний малюнок - патина, характерний для давньої поверхні.

Візьміть газовий пальник або паяльну лампу і за допомогою відкритого вогню обпечуся поверхню предмета або дошки. Дерево має трохи прогоріти, інакше потрібного ефекту не вийде. Якщо ви будете робити це вперше, постарайтеся обпалювати рівномірно, не роблячи поверхню нерівною.

Після закінчення роботи з вогнем візьміть м'яку металеву щітку і зчистите нагар до природного кольору дерева. Щоб не травмувати деревину, проводите щіткою тільки уздовж волокон. Для остаточної обробки скористайтеся дрібним наждачним шкіркою.

Якщо вам потрібно обробити велику поверхню, можна скористатися шліфувальним електроінструментом. Проте таким способом неможливо показати всю глибину текстури дерева.

2
Механічна обробка

Цей метод старіння також заснований на видаленні м'яких тканин дерева. Він досить трудомісткий, тому його краще використовувати для невеликих дерев'яних виробів.

Візьміть металеву щітку і счищайте м'який шар деревини, проводячи інструментом вздовж волокон. Після обробки дерева щіткою, поверхню необхідно пофарбувати. Для цього можна взяти морилки на водній або спиртовій основі або натуральні барвники - чай чи каву. Якщо ви хочете додатково захистити деревину, то для цього дуже добре підійде водний лак. Він швидко сохне і захищає дерево від впливу води і вітру, що актуально для вуличних меблів. При цьому він не додає поверхні зайвого блиску.

3
Хімічна обробка

Спосіб підходить для порід дерева, в деревині яких є дубильні речовини, таких, наприклад, як дуб, бук або верба. Виріб попередньо обробіть шкіркою. За допомогою ватного тампона просочіть поверхню нашатирним спиртом. Вступаючи в реакцію з дубильними речовинами, нашатирний спирт додасть поверхні благородний "сивий" відтінок і виділить текстуру дерева.

Корисні поради

Для остаточної обробки штучно зістареного вироби іноді буває потрібно імітувати сліди жуків-древоточцев. Для створення поїденою поверхні можна скористатися гнутими цвяхами. Покладіть їх на поверхню і акуратно вбийте молотком. Отвори можна зробити за допомогою шила, паяльника або будь-якого гострого предмета.