Чому гарнітура не працює. чому в комп'ютері не грають навушники.

В сучасно світі складно уявити людину, що не має гарнітури. Музика супроводжує нас всюди: в метро, в маршрутці, будинки і т.д. Поломка навушників може доставити безліч неприємностей як запеклому меломанові, так і людині, якій гарнітура необхідна для роботи.
Найчастіше виникають ситуації, коли навушники від комп'ютера раптом перестають працювати. Причиною може бути відсутність відповідного аудіо драйвера. Така ситуація може виникнути після переустановлення системи комп'ютера, наприклад з Windows 7 на вісту і т.д. Визначте самостійно або за допомогою спеціальної програми наявність необхідних драйверів у вашому комп'ютері, і при необхідності встановіть недостающіе.Поломка гарнітури може бути пояснена розривом кабелю. Відбутися це може в результаті неакуратне поводження з навушниками, коли їх різко смикають за шнур. При цьому місце розриву може бути не помітно, тому відразу встановити справжню причину зникнення звуку невозможно.Проверьте навушники, підключивши їх до іншого пристрою, можливо, просто розхиталися гнізда на панелі вашого комп'ютера. До речі, це ще одна причина, по якій гарнітура може не працювати. Тому, якщо при підключенні до іншого пристрою або, наприклад, задній панелі, звук в гарнітурі з'явився - причина в гніздах. Якщо ні - необхідно міняти пошкоджену шнур.Телефонная гарнітура може не працювати з причини пошкодження роз'єму для навушників. Усунути цю проблему можливо тільки в спеціалізованому сервісному центрі, що обслуговує апаратуру торгової марки вашого телефона.Еслі на новій гарнітурі не працює мікрофон, можливо, вся справа в його низької чутливості. Спочатку перевірте роботу мікрофона на іншому комп'ютері. При позитивному результаті перевірки, тобто впевненості в його роботі на іншій апаратурі, необхідно виправити налаштування мікшера.Бивают випадки, коли мікрофон гарнітури його не передає ваш голос по Скайпу. Значить слід перевірити настройки самого скайпу. Іноді він може використовувати інший пристрій в якості мікрофону. Просто виберете в налаштуваннях звуку мікрофон.Для того щоб уникнути несподіваних поломок гарнітури, не давайте маленьким дітям гратися з нею. Найчастіше вони заплутують проводки, смикають за шнури і ламають мікрофони. Самі ж звертайтеся з навушниками якомога дбайливіше.
На жаль, у продажу все ще немає пристроїв, які відправляють звуки, закодовані в електричний сигнал, безпосередньо в мозок. Тому цей сигнал відправляється відтворюючих пристроєм в динаміки навушників, які створюють коливання повітря, уловлювані мембраною у вусі слухача і надалі перетворені в сигнали нервових закінчень. Якщо один з навушників раптом перестає стрясати повітря у вусі слухача, то причин цьому може бути декілька і частина з них можна усунути досить легко.
Щоб справитися з цією не смертельною, але прикрою неприємністю потрібно спочатку визначити, що саме вийшло з ладу - «локалізувати несправність», як висловлюються у фільмах всякі «електронутие профі». Почніть з перевірки найпростішого - переконайтеся, що штекер з'єднувального проводу навушників до упору вставлений в гніздо. Контакти, що передають сигнали лівого і правого каналів на штирках сучасних конекторів виконані у вигляді кілець, розташованих одне над іншим. Якщо штекер вставлений не до упору, то верхнє кільце не стосується відповідного контакту в роз'ємі і один з головних телефонів не отримує сігнала.Другой причиною може бути неправильне функціонування в пристрої, до якого підключений навушник, спеціальної програми («драйвера»), що забезпечує його спільну роботу з системами цього пристрою. Найчастіше неприємність цього роду трапляється при підключенні навушників до комп'ютерів. Усунути її можна тільки установкою відповідного драйвера - зазвичай в комплекті придбаних навушників або пристрою, до якого вони підключаються, є диск з потрібним програмним забезпеченням. Якщо його немає, то доведеться пошукати драйвер в інтернете.Обе наведені вище причини усуваються без «хірургічного втручання», так як сам «пацієнт» (навушники) не має яких-небудь пошкоджень. Якщо ж змусити працювати і другий динамік пристрою перерахованими методами не вдалося, то, ймовірно, такі пошкодження все ж є. Огляньте з'єднувальний шнур від навушників - можливо, десь він частково пошкоджений і контакт проводка одного з каналів порушений. Найчастіше це відбувається поблизу від з'єднувального штекера і від динаміків навушників. Зрозуміло, навушники з таким пошкодженням доведеться поміняти, але як тимчасовий захід можна замінити пошкоджену частину, якщо у вашому розпорядженні є непотрібний пристрій з аналогічним з'єднувальним кабелем. У цьому випадку просто відріжте пошкоджену частину, зачистите і скрутіть проводки старого і нового з'єднувальних шнурів і обмотайте ізоляційною стрічкою (скотчем, клеїться стікером, і т.д.) місце з'єднання хоча б одного з двох проводков.Еслі нічого з перерахованого вище не змусило навушники функціонувати нормально , то дуже велика ймовірність того, що пошкоджений динамік або що-небудь ще всередині корпусу непрацюючого головного телефону. Так як ці частини навушників, як правило, робляться нерозбірними, то вам залишається тільки попрощатися з навушниками і порадувати себе новою покупкою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tOGkEXJlXxU