Навіщо потрібна медицина.

Люди звикли користуватися благами розвиненого суспільства і рідко замислюються про призначення тієї чи іншої галузі науки. Медицина існує з давніх часів, і її завдання розширюються з кожним днем.
Першими представниками медицини були знахарі і шамани, які використовували свої знання в області цілющих рослин на практиці, застосовуючи різні змови, в які вірили люди. Сьогодні лікарі мають широку наукову базу для своєї роботи, створені середні та вищі навчальні заклади для підготовки медичних кадрів усіх рівнів. Діяльність медицини охоплює широкий спектр питань. В першу чергу, це збереження здоров'я конкретної людини і людства в цілому. На це спрямовані профілактичні заходи, пов'язані з попередженням хвороб, пошуком їх причин, освітленням правил гігієни, а також пошуком прихованих і явних резервів для продовження активної життєдіяльності, збільшення тривалості жізні.Следующая завдання медицини - лікування захворювань. Важливе значення має робота з вже розвилася хворобою, пошуки рішень щодо її лікуванню і попередження рецидивів. Люди звертаються до лікарів в надії на допомогу і полегшення страждань від недуги, і саме це робить медицину одним з найважливіших напрямків у науці. Вона також займається проведенням досліджень в області здоров'я людини. Їх результати дають можливість попереджати хвороби, розпізнавати їх на ранній стадії, дізнаватися фактори, що впливають на нормальне функціонування організму. Завдяки медичних досліджень з'являються все нові можливості в лікуванні багатьох хвороб, раніше призводять до летального результату. Крім усього іншого, медицина спостерігає за впливом на організм людини тих чи інших явищ і фактів, що відбуваються в навколишньому середовищі. Харчові добавки, рівень забруднення повітря, умови праці та відпочинку - все це є предметом вивчення медичними працівниками в перспективі впливу на людський організм. Важливим напрямком медицини є психологія, саме вона стежить за психічним здоров'ям і психологічним станом людства. Фахівці допомагають досягти гармонії з собою пацієнтам, стежать за позитивістським настроєм і орієнтують на вірну розстановку пріоритетів.
У кожного громадянина Російської Федерації є поліс обов'язкового медичного страхування. Деякий час тому росіянам стали видавати поліси ОМС нового зразка. Навіщо міняти старий поліс на новий, якщо старий дійсний, і влаштовує вас в повній мірі? Проте все частіше звучать рекомендації про заміну поліса.
Поліс ОМС є обов'язковим документом, який узаконює ваше право на безкоштовне користування медичними послугами на всій території Російської Федерації в тому обсязі, який передбачений базовою програмою ОМС.С 1 травня в Росії стали видавати нові поліси ОМС, які дозволяють звернутися в будь-яке державне медичне установа Россіі.Поліси старого зразка - навіть якщо отримані вони на старому місці роботи або під час навчання в інституті - будуть дійсні аж до 1 січня 2014 року. Часто співробітники медичних установ не поінформовані про зміни, внесені в законодавство, тому будьте наполегливі, якщо в поліклініці вам відмовлять у допомозі у зв'язку з «недійсним» полісом. У цьому випадку ви можете сміливо подавати скаргу головлікаря або навіть писати заяву в прокуратуру. Однак, якщо ви змінили прізвище або прописку, вам буде потрібно поміняти поліс. Також може виникнути необхідність у заміні поліса у випадку банкрутства страхової компанії.З 1 січня 2014 повинні увійти у вживання єдині універсальні електронні карти, де поліс ОМС буде одним з додатків до них. Може виникнути питання, навіщо міняти свій старий поліс, якщо до 2014 року всі поліси все одно дійсні. Справа в тому, що перебуваючи в іншому суб'єкті федерації, у вас можуть виникнути проблеми з наданням послуг медичної допомоги з причини, описаної вище (погана інформованість медпрацівників). Отримання нового поліса здійснюється за місцем фактичного прописки. Ви можете вибрати собі будь-яку установу, що перебуває у вашому суб'єкті федерації, проте, уважно вивчіть умови надання медичних послуг. Ймовірно, що поліклініка, яка знаходиться не в тому районі, де ви проживаєте, відмовиться їздити на виклики. Для дорослої людини це не так принципово, а для дитини має величезне значеніе.Вибрать страхову компанію можна на офіційному сайті територіального фонду.