Якою має бути дієта при панкреатиті.

Обмеженню в харчуванні при лікуванні панкреатиту приділяється основна увага - навіть при ем лікарських препаратів другорядний. При гострих при ступах панкреатиту рекомендовано голодування протягом декількох днів - важливо забезпечити спокій хворому органу.
Інструкція
1
Після купірування гострого при ступа, під час якого хворий і сам може відмовлятися від їжі, необхідно різко обмежити раціон харчування. Зазвичай дієту починають на четвертий день з моменту початку захворювання, її лікувальну назва - дієта № 5п.
2
Суть дієти при панкреатиті - дробове харчування, при якому при емов їжі повинно бути не менше 5 в день . Час при ема їжі суворо розписано, і необхідно при підтримуватися цього режиму. Вибір методу при готування страв обмежений - все готують на пару або відварюють. Підшлункова залоза не повинна перевантажуватися, тому всі масла додають в готові страви в холодному вигляді (свинячий і баранячий жир категорично протипоказані). Кількість вуглеводів, які швидко засвоюються (цукор, мед, солодощі), різко скорочують, а якщо захворювання ускладнюється цукровий діабет, то від них і зовсім відмовляються.
3
Білкова їжа повинна при присутніми - вона необхідна для нормального функціонування організму. Відварне м'ясо готується без спецій - це може бути курка без шкірки, індичка, кролик, молода телятина. Всі жирні сорти м'яса виключаються, також як і копченості, жирна риба та ін. Рибу їсти можна, але намагайтеся вибирати тільки нежирні сорти - лящ, щука, навага та ін. Все каші, крім пшоняної, можна вживати без обмежень, але краще їх попередньо протирати. Макарони і локшину можна використовувати для гарнірів або додавати їх в супи. Свіжі овочі готуйте на пару, мариновані і солоні консервовані продукти вживати не можна. З молочних продуктів слід зменшити споживання молока - його можна додавати в каші, а кисломолочні продукти з невисокою жирністю корисно вживати щодня ( при умови, що вони не кислі). Якщо ви варите суп, то перший бульйон краще зливати. Свіжий житній хліб під забороною, можна їсти пшеничний, але краще вчорашній. У всі страви слід додавати якомога менше солі.
4
Дієта при панкреатиті тривала, тому протягом 6-8 місяців слід суворо при підтримуватися правил щадного харчування. Згодом краще завжди обмежувати споживання заборонених продуктів, адже хронічний панкреатит чреватий гострими рецидивами.