Як визначити перші симптоми грипу.

Грип - це гостра вірусна інфекція, що передається повітряно-краплинним шляхом. Перші симптоми зараження можуть з'явитися через кілька годин або протягом 1-3 днів після контакту з болеющим людиною. Перші ознаки грипу відрізняються від ГРЗ і ГРВІ, які викликають бактерії, віруси або мікоплазми.
Вам знадобиться
  • - жарознижуючі засоби;
  • - судинозвужувальні краплі;
  • - рясне пиття;
  • - телефон для виклику лікаря.
Інструкція
1
Якщо ви не хворіли і нічого не віщувало захворювання, але протягом декількох годин відчули озноб, температура тіла підвищилася вище 38 градусів, з'явився сильний головний біль, біль в грудній клітці, ознаки інтоксикації, це означає, що у вас грип .
2
При грипі виділення з носа можуть бути дуже мізерні або відсутні зовсім, при яскравому освітленні очі ріже, кашель сухий і рідкий, але при цьому в грудях дуже сильний біль. Жарознижуючі препарати допомагають погано, і якщо температуру вдається збити, то на короткий проміжок часу.
3
Може з'явитися нудота, блювота, розвинутися гостра діарея. Всі ознаки говорять про те, що віруси заселяють організм і імунна система включила захисний відповідь. Також може бути присутнім сильна ломота в кістках, рясне потовиділення.
4
Грип може відразу прийняти важку форму перебігу. В цьому випадку миттєво температура тіла піднімається вище 40 градусів, з'являються судоми, припадки, галюцинації. Таку реакцію організм дає на сильну інтоксикацію. В цьому випадку необхідно негайно викликати швидку допомогу для госпіталізації.
5
При грипі антибактеріальні препарати не роблять ніякого терапевтичної дії, так як бактерій в організмі немає, а на віруси вони не діють. Тому абсолютно марно приймати антибіотики - це підірве захисні сили організму, і грип дасть серйозні ускладнення. При важкому перебігу захворювання викликає серйозні ускладнення у вигляді необоротних поразок серцево-судинної системи, нирок, легенів і мозку. Тому ніколи не переносите грип на ногах. При перших симптомах залишіться вдома і викличте дільничного лікаря.
6
При перших симптомах грипу пийте багато рідини, чай, морс, мінеральну воду, цитрусовий сік, молоко. Прийміть панадол, колдрекс або парацетамол, закапайте ніс судинозвужувальними краплями, прийміть відхаркувальні препарати та антигістамінні засоби. Все це можна зробити до приходу лікаря. Лікар вас огляне і випише додаткові методи лікування.
Своєчасна діагностика грипу дозволяє вжити заходів і запобігти можливі ускладнення, які можуть привести до тяжких наслідків. Щоб діагностувати грип, необхідно знати його основні симптоми і вміти їх відрізняти від ознак інших захворювань.
Інструкція
1
Не пропустіть початок хвороби. Грип має специфічне початок - різке нездужання, наростання температури протягом декількох годин без супутніх проявів у вигляді нежиті, кашлю і т.д. Якщо у вас раптово піднялася температура, і різко погіршився загальний стан, то, можливо, це перший симптом грипу.
2
Ви можете відчути характерні симптоми інтоксикації. Під час грипу «ломить» все тіло, болять суглоби і м'язи, людину мучить сильний головний біль, дратує яскраве світло. Стрімко наростаючий температура проявляється у вигляді ознобу або сильного потовиділення.
3
Зверніть увагу на стан слизової оболонки очей. При грипі очі червоні, повіки набряклі і тканини гіперемійовані. Очі можуть сильно сльозитися і боліти.
4
Позначте колір шкіри обличчя і тіла. При грипі зазвичай червоніє обличчя, а решта шкірні покриви залишаються блідими. В особливо важких випадках на шкірі з'являються точкові крововиливи - це дуже тривожний симптом.
5
Подивіться горло. При звичайних ГРВІ воно виглядає червоним, і ви відчуваєте почуття першіння, дряпання, вам боляче ковтати. При грипі рідко спостерігаються подібні симптоми, проте горло може бути корисним, а задня стінка глотки і м'яке небо можуть бути запалені.
6
На другий чи третій день захворювання проявляється кашель, який супроводжується хворобливими відчуттями в трахеї, болісними нападами, під час яких ви довго не можете прокашлятися. Кашель швидко стає вологим.
7
Виміряйте температуру тіла. Якщо в перший же день температура тіла піднялася до 38оС і вище, то це може бути початком грипу. При застуді температура тіла підвищується не так стрімко і не є основним або першою ознакою захворювання.
8
Ви втрачаєте апетит. Під час грипу абсолютно не хочеться їсти, хоча ніяких розладів шлунка або болів у животі не спостерігається (тільки якщо це не кишкова форма захворювання). Відсутність апетиту супроводжується затримкою стільця.
9
Нежить може початися на другий чи третій день. Закладеність носа супроводжується рясним слизисто-гнійним відділенням мокротиння, причому фаза рідкого відділення проходить швидко і практично непомітно.