Як лікувати кісту суглоба.

Кіста - це м'яке порожнисте утворення з рідиною. Розвивається на задній поверхні суглоба . Викликати появу доброякісного утворення можуть травми, дегенеративні зміни і пошкодження менісків, запалення синовіальної оболонки, пошкодження хрящів, артрози, артрити, остеоратрози. Лікування залежить від розміру кісти і від скарг пацієнта.
Вам знадобиться
  • - направлення на обстеження;
  • - лікування за рекомендацією лікаря.
Інструкція
1
Якщо ви відчуваєте почуття тиску та біль у пошкодженому суглобі, наявність кісти ускладнює рух, присутній пухлина поверх суглоба , зверніться до лікаря хірурга. Вам призначать обстеження. До методів обстеження відноситься УЗД і магнітно-резонансна томографія. Дані види діагностики дозволяють поставити точний діагноз, визначити розмір кісти і її точне місце розташування.
2
Додатково лікар призначить пункцію для біохімічного дослідження вмісту кісти. На підставі обстеження лікар виробить подальшу тактику лікування. Якщо кіста дуже велика і є ймовірність її розриву, то вам призначать оперативне втручання з видаленням або вакуумне відкачування вмісту новоутворення.
3
Також операцію призначають, якщо кіста здавлює нерви, лімфовузли, судини або загрожує ускладненням у вигляді тромбофлебіту глибоких вен.
4
Після операції на суглоб накладають гіпс або тугу пов'язку на короткий проміжок часу. Операція і післяопераційний реабілітаційний період займають 2-3 тижні. Суглоб повністю відновлює свою рухливість і функцію.
5
Консервативне лікування раціонально проводити при невеликому розмірі кісти. Лікар призначить ін'єкції стероїдних протизапальних препаратів «Гідрокортизон», «Дипроспан», «Кеналог». Вміст будуть періодично відкачувати тонкою голкою, виробляючи дренування, і вводити зазначені препарати в саму кісту. Дуже часто таке лікування припиняє ріст новоутворення.
6
Одночасно з лікуванням кісти проводять лікування основного захворювання, яке призвело до її появи. Для терапії основного захворювання застосовуються гормональні препарати, мазі, блокади, фізіотерапевтичне лікування.
7
При будь-якому виді лікування вам необхідно знизити фізичну активність, уникати навантаження на уражений суглоб, виключити підняття важких і травм.